💾 C:\TELEMART\BIRTHDAY.EXE_ - УСІ АКТИВНОСТІ ДО 16-РІЧЧЯ TELEMART →
Ваше місто
Київ

Збери свою конфігурацію комп'ютера вже зараз

Конфігуратор ПК
Каталог
Акція
BUILD.EXE — ЗБІРКУ АКТИВОВАНО
До кінця: 00 Днів 00 Годин 00 Хвилин 00 Секунд
content
content
content
Обране Порівняння

ПК, ноутбуки та відеокарти під S.T.A.L.K.E.R. 2: Cost of Hope

31.07.2026

Cost of Hope виходить 20 серпня 2026 року, і того ж дня всі власники гри отримають безкоштовне оновлення 2.0 з переходом на Unreal Engine 5.5.4. Разом із доповненням GSC оприлюднила нові системні вимоги. Планка ОЗП піднялася вдвічі: 16 ГБ у мінімумі замість 8 і 32 ГБ у рекомендованій конфігурації замість 16. Розбираємо, що з цього стосується вашої збірки.

1️⃣ Що додає Cost of Hope і оновлення 2.0

Дату GSC Game World розкрила 27 липня — трейлером, у якому Скіф знову вирушає вглиб Зони. Cost of Hope, або «Ціна надії», стало першим великим сюжетним доповненням до Heart of Chornobyl. Сюжет тримається на протистоянні «Боргу» і «Свободи»: конфлікт, знайомий ще з оригінальної трилогії, повертається на перший план, а рішення гравця визначають, як розвиватимуться окремі епізоди та що станеться з персонажами.

Головна причина, чому доповнення купуватимуть, — дві території, недоступні в оригінальній кампанії. Чорнобильська АЕС, найвпізнаваніше місце всесвіту S.T.A.L.K.E.R. І Залізний ліс — заплутана зона з аномаліями, що викривляють гравітацію. Обидві локації повноцінні, а не коридорні: власні хаби, квести, зброя, спорядження, нові типи противників. Розробники обіцяють десятки годин контенту, а в геймплей повертається бінокль з класичної трилогії. Реліз одночасний на ПК (Steam, GOG, Epic Games Store), PlayStation 5 та Xbox Series X|S; базова гра обов’язкова.

Власникам ПК цікавіше інше. Того самого дня виходить оновлення 2.0 — безкоштовне, для всіх, незалежно від покупки DLC. Його головна частина технічна: гру переводять з Unreal Engine 5.1, на якому вона вийшла в листопаді 2024-го, на Unreal Engine 5.5.4. Свіжіші збірки рушія краще працюють з потоковим завантаженням світу, тож якщо базова гра у вас смикалася, після оновлення є шанс на рівнішу картинку — навіть без доповнення. Зворотний бік теж є. Новий рушій плюс дві великі локації = вища планка вимог.

2️⃣ Системні вимоги Cost of Hope: що змінилося

GSC опублікувала окремі вимоги для доповнення. Ось вони поруч із вимогами базової гри — так видно масштаб зсуву.

Параметр

База, мінімум

DLC, мінімум

База, рекомендовано

DLC, рекомендовано

Процесор

Core i5-7600K

Ryzen 5 1600X

Core i7-7700K

Ryzen 5 1600X

Core i7-9700K

Ryzen 7 3700X

Core i7-11700

Ryzen 7 5800X

ОЗП

8 ГБ

16 ГБ

16 ГБ

32 ГБ

Відеокарта

GTX 1060 6 ГБ

RX 580 8 ГБ

GTX 1060 6 ГБ

RX 580 8 ГБ

Intel Arc A750

RTX 2070 Super

RX 5700 XT

RTX 3070 Ti

RTX 4070

RX 6800 XT

Накопичувач

150 ГБ SSD

160 ГБ SSD

150 ГБ SSD

160 ГБ SSD

Мінімальна конфігурація доповнення розрахована на пресет Low, 1080p і 30 FPS, рекомендована — на High, 1440p і 60 FPS. В обох випадках вимоги передбачають двоканальний режим пам’яті, тобто два модулі замість одного.

Три речі, які варто прочитати з цієї таблиці.

Планка пам’яті виросла вдвічі на обох рівнях — найпомітніша зміна в списку. І найменш обхідна: 16 ГБ це жорсткий поріг, нижче якого нові локації просто не завантажаться. Слабку відеокарту можна компенсувати налаштуваннями й апскейлером, брак оперативної пам’яті — нічим.

Відеокарта зсунулася приблизно на покоління. Формальний мінімум не змінився — GTX 1060 6 ГБ і RX 580 8 ГБ досі в списку, до них додалася Intel Arc A750. Але рекомендований клас переїхав з RTX 2070 Super на RTX 3070 Ti і RTX 4070, тобто на карти з відчутно більшим запасом.

І найважливіше, про що зазвичай не пишуть: цифри отримані не в нативі. GSC прямо зазначає, що мінімальну конфігурацію тестували з TSR, а рекомендовану — з TSR, DLSS, FSR та XeSS. Граєте без масштабування — додавайте запас до всіх рядків таблиці.

Важливо!
16 ГБ оперативної пам’яті — жорсткий поріг: нижче нього нові локації просто не завантажаться. Слабку відеокарту можна компенсувати налаштуваннями й апскейлером, а брак ОЗП — нічим. І враховуйте, що офіційні цифри отримані з масштабуванням: граєте в нативі — закладайте запас.

3️⃣ Чи потягне ваш ПК: перевірка за чотирма пунктами

Перед тим як дивитися нові збірки, пройдіться цим списком. Часто вузьке місце одне, і коштує воно менше, ніж здається.

Оперативна пам’ять. Менше за 16 ГБ — нові локації можна навіть не запускати. Рівно 16 ГБ — це мінімум, гра піде, але без запасу на фонові процеси. Заодно перевірте, чи стоять два модулі: dual channel вказано у вимогах не для краси.

Відеопам’ять. 6 ГБ — рівно межа для 1080p на низьких. Для 1440p з високими текстурами цього мало, і проявиться це не так, як думає більшість (див. нижче).

Накопичувач. 160 ГБ вільного місця на SSD — вимога, а не побажання. HDD не підтримується: рушій підвантажує світ під час руху гравця, і механіка з цим не справляється.

Процесор. Межа проходить приблизно по восьмому поколінню Intel і першому Ryzen. Якщо процесор старший, потужна відеокарта не врятує — у щільно забудованих локаціях навантаження ляже саме на CPU, і карта простоюватиме.

4️⃣ Яка відеокарта потрібна для Cost of Hope

4️⃣.1️⃣ Роздільна здатність важливіша за назву гри

Відеокарту підбирають не «під гру», а під пару «роздільна здатність монітора + цільовий FPS». Орієнтир такий:

  • 1080p, середні–високі, близько 60 FPS. Достатньо сучасної карти початкового ігрового класу — RTX 5060 або аналог. Найдоступніший вхід у доповнення, і саме тут апскейлер дає найбільший приріст.
  • 1440p, високі, 60 FPS. Цільовий сценарій рекомендованої конфігурації GSC. Актуальні відповідники того класу — RTX 5070, RTX 5070 Ti, RX 9070 XT.
  • 4K. Потрібен топовий сегмент і постійно ввімкнений апскейлер. У відкритих локаціях Зони 4K у нативі — найдорожчий спосіб грати з усіх можливих.

4️⃣.2️⃣ DLSS, FSR, XeSS і TSR: чому без них офіційні вимоги не працюють

Апскейлер рендерить кадр у нижчій роздільній здатності й доводить його до цільової. Різниця в продуктивності не косметична — тому GSC і заміряла вимоги саме так.

DLSS доступний на відеокартах NVIDIA GeForce RTX, на новіших поколіннях — разом із генерацією кадрів. FSR — рішення AMD, працює на ширшому колі карт, включно з NVIDIA. XeSS — технологія Intel, найкраще розкривається на Intel Arc (і саме Arc A750 з’явилася в мінімальних вимогах доповнення). TSR вбудований у сам Unreal Engine і від виробника карти не залежить — ним GSC заміряла мінімальну конфігурацію.

Практичний висновок один. Якщо вибираєте між двома картами близького рівня, дивіться не на різницю в 5–10 % «сирої» продуктивності, а на те, яка з них дає доступ до апскейлера з генерацією кадрів. На 1440p це важить більше.

Порада
Обираючи між двома відеокартами близького рівня, дивіться не на різницю в 5–10 % «сирої» продуктивності, а на те, яка з них дає доступ до апскейлера з генерацією кадрів — на 1440p цей фактор важить більше за кілька відсотків умовної потужності.

4️⃣.3️⃣ Скільки відеопам’яті брати із запасом

Формальний мінімум — 6 ГБ. Рекомендований клас карт має від 8 до 16 ГБ. Якщо берете відеокарту на два-три роки вперед і плануєте 1440p з високими текстурами, орієнтуйтеся на 12–16 ГБ.

Причина не в середньому FPS. Нестача відеопам’яті проявляється інакше: різкі просадки в найгірший момент і текстури, які підвантажуються просто в кадрі. Середні цифри в бенчмарку при цьому можуть виглядати нормально, а грати буде неприємно.

5️⃣ Скільки оперативної пам’яті потрібно

16 ГБ — щоб запустити. 32 ГБ — щоб грати спокійно. Це збігається з офіційними вимогами й не потребує додаткових пояснень.

Два уточнення, які мають значення на практиці. Перше — dual channel. Два модулі по 8 ГБ дають вищу пропускну здатність, ніж один на 16 ГБ, і в іграх з відкритим світом різниця видна саме на мінімальних значеннях FPS, тобто там, де вона найдужче псує враження. Друге — тип пам’яті. На свіжих платформах це DDR5, на старіших DDR4, і замінити одне на інше без нової материнської плати неможливо. Перед покупкою комплекту пам’яті звіряйтеся зі специфікацією плати.

Для більшості власників ПК 2020–2022 років пам’ять виявиться єдиним, що взагалі доведеться змінити: один-два модулі замість нової платформи. Дешевим це рішення зараз не назвеш — ціни на DDR4 і DDR5 високі через дефіцит на ринку пам’яті. Але обійти цю вимогу налаштуваннями графіки неможливо, на відміну від усіх інших.

6️⃣ Процесор і накопичувач: два вузькі місця, про які забувають

Рекомендований процесор — Core i7-11700 або Ryzen 7 5800X. Вісім ядер із високою частотою. Річ не в тому, що «більше ядер — краще»: симуляція життя Зони, штучний інтелект противників і потокове завантаження великих локацій навантажують саме CPU. На старому процесорі відеокарта недовантажена, і гроші, вкладені в графіку, працюють наполовину.

З накопичувачем простіше. Потрібно 160 ГБ вільного місця, бажано на NVMe SSD. Об’єкти підвантажуються під час руху гравця, і швидкість диска прямо впливає на мікрофризи. Якщо системний диск уже забитий, простіше додати окремий SSD під ігри, ніж щотижня воювати за вільні гігабайти.

7️⃣ Готові збірки під Cost of Hope

Замість фіксованих конфігурацій — чотири рівні за цільовою роздільною здатністю. Актуальні моделі й ціни дивіться в добірках за посиланнями.

Сценарій

Відеокарта

ОЗП

Накопичувач

Куди дивитися

1080p, мінімальні–середні

початковий ігровий клас, 8 ГБ

16 ГБ, dual channel

512 ГБ SSD

ігрові ПК

1080p, високі, 60 FPS

середній клас, 8–12 ГБ

32 ГБ

1 ТБ NVMe

ПК для AAA-ігор

1440p, високі, 60 FPS

клас RTX 5070 / RX 9070 XT, 12–16 ГБ

32 ГБ

1 ТБ NVMe

ПК для AAA-ігор + монітори 1440p

4K, високі та вище

топовий клас, 16 ГБ і більше

32 ГБ і більше

2 ТБ NVMe

ПК для 4K

Оптимальний вибір
Золота середина для більшості гравців — збірка класу RTX 5070 / RX 9070 XT з 32 ГБ ОЗП і 1 ТБ NVMe: це рівно той рівень, на який розрахована рекомендована конфігурація GSC для 1440p і 60 FPS, із запасом під апскейлер і генерацію кадрів.

Не підійшла жодна добірка — зберіть свою в Конфігураторі ПК. Він пропускає лише сумісні між собою комплектуючі й нагадає, якщо ви забули щось додати до збірки.

8️⃣ Ігрові ноутбуки під Cost of Hope

У ноутбуків своя арифметика. Та сама відеокарта в тонкому корпусі працює з нижчим лімітом потужності, ніж у настільному ПК, тому таблицю вимог для ноутбука треба читати з поправкою: беріть модель на клас вище, ніж вона підказує.

Друга поправка стосується пам’яті. У ноутбуках саме її найчастіше не вистачає — 16 ГБ у базовій комплектації досі норма, а для Cost of Hope це рівно мінімум. Дивіться моделі з 32 ГБ або перевіряйте, чи можна доставити другий модуль самостійно.

Сценарій

Орієнтир по відеокарті

ОЗП

Куди дивитися

1080p, середні

RTX 5060 класу

16 ГБ, з можливістю розширення

ігрові ноутбуки

1080p, високі

RTX 5060

32 ГБ

ігрові ноутбуки

1440p, високі

RTX 5070 Ti

32 ГБ

ігрові ноутбуки

На що звернути увагу
У ноутбуці та сама відеокарта працює з меншим лімітом потужності, ніж у настільному ПК, тому беріть модель на клас вище, ніж підказує таблиця вимог. І заздалегідь перевіряйте обсяг ОЗП: 16 ГБ у базовій комплектації — це рівно мінімум для Cost of Hope, краще одразу обирати 32 ГБ або модель з можливістю доставити другий модуль.

9️⃣ Апгрейд замість нового ПК: що міняти першим

Якщо конфігурація майже проходить за вимогами, міняти весь комп’ютер не потрібно. Порядок такий:

  1. Оперативна пам’ять — з 8 на 16 ГБ або з 16 на 32 ГБ. Не найдешевший крок за поточних цін на пам’ять, зате єдиний, який не обійти налаштуваннями графіки.
  2. SSD — якщо гра стоїть на HDD або бракує 160 ГБ вільного місця.
  3. Відеокарта — коли пам’яті вже достатньо, а FPS усе одно просідає на високих.
  4. Процесор і материнська плата — найдорожчий крок. До нього вдаються, коли видно, що відеокарта явно недовантажена.

Стару комплектуючу можна не тримати в шухляді — вона зменшить суму доплати. За програмою Trade-In ви приносите її в будь-який шоурум TELEMART.UA або надсилаєте Новою поштою, отримуєте оцінку й бали з розрахунку 1 бал = 1 гривня. Балами оплачується будь-який товар у каталозі, без обмежень за категоріями.

1️⃣0️⃣ Питання та відповіді

Коли виходить Cost of Hope? 20 серпня 2026 року, одночасно на ПК (Steam, GOG, Epic Games Store), PlayStation 5 та Xbox Series X|S.

Чи потрібна базова гра? Так. Cost of Hope — це DLC, для запуску потрібна S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Чи треба платити за оновлення 2.0? Ні. Оновлення 2.0 безкоштовне для всіх власників базової гри й виходить того ж дня, що й доповнення, незалежно від того, купуєте ви DLC.

Скільки оперативної пам’яті потрібно? Мінімум 16 ГБ у двоканальному режимі, рекомендовано 32 ГБ. Обидві планки подвоїлися порівняно з базовою грою.

Яка відеокарта потрібна? Мінімум — GTX 1060 6 ГБ, RX 580 8 ГБ або Intel Arc A750 для 1080p на низьких. Рекомендовано — RTX 3070 Ti, RTX 4070 чи RX 6800 XT для 1440p на високих із 60 FPS. З актуальних поколінь той самий рівень закривають RTX 5070 і RX 9070 XT.

Скільки місця займе гра з доповненням? Щонайменше 160 ГБ вільного місця на SSD.

Чи буде українська озвучка? Так. Українська підтримується інтерфейсом, субтитрами та повним озвученням.

Чи покращить оновлення 2.0 продуктивність? Перехід з Unreal Engine 5.1 на 5.5.4 має підвищити стабільність і продуктивність, особливо на ПК. Конкретних цифр приросту GSC не публікувала — результат залежатиме від вашої конфігурації.

Готові вийти в Зону 20 серпня?
Підберіть залізо під Cost of Hope заздалегідь: готову ігрову збірку, комплект пам’яті під подвоєні вимоги ОЗП або свою конфігурацію з перевіркою сумісності.
Вам можливо підійде
Акції
Рефералка