Бесплатная доставка "Новая почта" от 2000 грн
Каталог
Акция
Ралли в TELEMART.UA! Соревнуйся в игре Dirt 5 и выигрывай крутые призы от Logitech
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
Акция
Бесплатная доставка на картриджи ColorWay и PrintPro
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

Кабель для заживлення роутера від павербанку: як вибрати відповідний

11.06.2024

Блекаути більше не страшні, раз у вас є павербанк із ємною батареєю та роутер для підключення до мережі інтернет. Достатньо просто підключити роутер до павербанку, і ви на кілька годин отримаєте доступ до інтернету, навіть незважаючи на відключення світла. Інше питання, що роутер не можна просто підключити до павербанку через звичайний USB-кабель. Тут є технічні нюанси, саме про них ми й поговоримо у статті. Ви дізнаєтеся, який кабель вибрати для запиту вашого маршрутизатора від павербанку.

Зміст

Варіанти підключення роутера до павербанку

У вкрай поодиноких випадках павербанк можна підключити до роутера безпосередньо через простий кабель USB. Для цього і акумулятор, і маршрутизатор повинні працювати при вихідній напрузі 5 В.

Але таке буває дуже рідко. У більшості моделей павербанків вихідна напруга дійсно становить 5 В, але тільки у роутерів – 9 В або 12 В. У жодному разі не можна підключати такі девайси один до одного через простий кабель, адже відбудеться дисонанс. Роутер не буде запитуватись через занадто слабку напругу (5 В), а ось павербанк може отримати пошкодження через занадто високу напругу (9 В або 12 В).

Тому вам знадобиться спеціальний кабель із вбудованим модулем підвищення напруги.

Підключити роутер до павербанку можна двома способами:

 • Через USB.
 • Через Power over Ethernet (PoE).

Розглянемо спочатку варіант із інтерфейсом USB.

USB-кабель для заряджання роутера

З одного кінця на ньому має бути інтерфейс USB, з іншого – штекер живлення із вбудованим модулем підвищення напруги.

Такий спеціальний кабель відрізняється не тільки конструкцією, але й опцією адаптування напруги з 5 до 18 В. Цей кабель можна використовувати і для зарядки від паверу ноутбуків або відеокамер.

До речі, перед підключенням паверу до роутера недостатньо просто купити відповідний адаптер. Обов'язково перевірте потужність павербанку – вона має бути не менше 22,5W. Якщо у вас найновіший маршрутизатор з вольтажем 12 В, рекомендуємо павербанк на 50-65W. Менш потужний акумулятор не варто брати – його вистачить ненадовго.

Найкраще купувати кабелі USB-DC, де кінець з інтерфейсом USB підключається до павербанку, а DC, що нагадує круглу трубку – до роутера. Інтерфейс для підключення до паверу може бути будь-якого з цих типів:

 • USB Type A.
 • USB Type B.
 • USB Type C.
 • Mini USB.
 • Micro USB.

Зверніть увагу, що якщо у вас роутер має роз'єм micro USB, то вам підійде будь-який зарядний кабель для телефону, навушників, електронної книжки з таким самим роз'ємом. Багато моделей мають інтерфейс підключення USB Type C.

Ось кілька прикладів кабелів, які можна використовувати для заживлення роутера від павербанка:

Вибрати відповідний під свій роутер кабель ви можете тут. У фільтрі пошуку ліворуч у розділі “Вид” виберіть варіант “Для роутера”.

Що таке технологія PoE?

Power over Ethernet (PoE) – це технологія, яка дозволяє передавати електрику та дані через мережевий кабель Ethernet. Щоб використовувати таке підключення, ваш роутер обов'язково має підтримувати технологію PoE. Підключення проводиться через спеціальні порти на бічній грані девайсу. Якщо маршрутизатор підтримує технологію PoE, це буде написано прямо на корпусі, а також на заводській коробці та у інструкції.

Для передачі живлення через кабель Ethernet на маршрутизатор використовується спеціальний інжектор або комутатор.

Як правильно підключити павербанк до роутера через USB

При купівлі переконайтеся, що інтерфейс кабелю точно відповідає роз'єму роутера. Тобто якщо на роутері роз'єм USB Type C, немає сенсу купувати кабель з інтерфейсом USB Type А.

Далі вставте конектори у відповідні порти, а потім активізуйте живлення на павербанку. Перевірте, чи блимають відповідні лампочки. Якщо так – заживлення сталося, і можна підключатися до інтернету та працювати, дивитися фільм, шукати інформацію у браузері чи грати.

Якщо ви купили собі потужний павер на 65W, до нього можна підключити ще й медіаконвертер (пристрій, куди заходить оптичний кабель).

Які проблеми можуть виникнути при підключенні роутера до повербанку

Найпоширеніша проблема – недостатня потужність павербанку для стабільної роботи роутера та медіаконвертера. Ось чому так важливо не тільки вибрати правильний кабель, а й відповідний за потужністю павер:

 • Для роутерів на 5-12 В – потужністю 22,5W-49W.
 • А для моделей із вольтажем 12 В – на 50W-65W.

Менш поширені проблеми:

 • Несумісність пристроїв. Вирішується просто: вибирайте лише сумісні між собою пристрої ще на етапі покупки.
 • Проблеми в кабелях. Виникають через заводський брак або зношеність кабелю. При покупці перевіряйте справність кабелю на місці продавця.
 • Некоректні налаштування обладнання. Щоб усунути цю неприємність, перезавантажте обладнання, і за потреби зверніться до фахівців.

Замовляйте павербанки за вигідною ціною в інтернет-магазині TELEMART.UA тут. Також у нас ви можете купити роутери на будь-який бюджет та характеристики. Доставка по всій Україні!

Товары из публикации

Кабель Dynamode USB 5V - DC 9V/12V 0.8m (KWS-912V)
Код: 475394
+8бонусов
5.0
Есть в наличии
3
3
10
3
Вид: Для роутера
Разъем 1: USB
Разъем 2: 5.5x2.1mm
Длина кабеля: 0.8 м
Набор переходников 5.5x2.1mm 8 in 1
Код: 479231
Распродажа
+5бонусов
5.0
Есть в наличии
3
4
10
3
Вид: Переходник
Кабель питания X-Tech USB to DC 5-9V 0.6A 1m (5.5x2.1mm)
Код: 625773
+8бонусов
Есть в наличии
3
5
10
3
Вид: Для роутера
Разъем 1: USB
Разъем 2: 5.5x2.1mm
Длина кабеля: 1 м
Кабель питания X-Tech USB to DC 5V to 9-12V 0.6-1A 1m (5.5x2.1mm)
Код: 625774
+5бонусов
4.3
Есть в наличии
3
4
10
3
Вид: Для роутера
Разъем 1: USB
Разъем 2: 5.5x2.1mm
Длина кабеля: 1 м
Вам может быть интересно
Кешбек