💾 C:\TELEMART\BIRTHDAY.EXE_ - УСІ АКТИВНОСТІ ДО 16-РІЧЧЯ TELEMART →
Ваше місто
Київ

Збери свою конфігурацію комп'ютера вже зараз

Конфігуратор ПК
Каталог
Акція
BUILD.EXE — ЗБІРКУ АКТИВОВАНО
До кінця: 00 Днів 00 Годин 00 Хвилин 00 Секунд
content
content
content
Обране Порівняння

RTX 5070 vs RX 9070 XT: порівняння характеристик, тести в іграх, що вигідніше

27.08.2026

Порівнюючи відеокарти, користувачі стикаються із суперечливими даними: у зведених рейтингах NVIDIA випереджає конкурента на 7%, тоді як у тестах TechSpot на базі 57 ігор Radeon виявляється швидшою на 17%. Розкид у результатах RTX 5070 vs RX 9070 XT пояснюється методикою тестування — підсумок змінюється залежно від вибірки ігор і використання трасування променів.

Щоб визначити реальні можливості карт, необхідно порівняти архітектуру чипів, частоту кадрів у роздільних здатностях Full HD, 1440p і 4K, а також ефективність роботи з 12 ГБ відеопам’яті. Розберімо докладно кожен із цих параметрів.

1️⃣ Чим відрізняються RTX 5070 і RX 9070 XT: головне перед докладним порівнянням

У роздрібному продажу GeForce і Radeon потрапляють в один сегмент — приблизно 40 000–52 000 гривень за першу і 43 000–58 000 за другу. Але пріоритети інженери розставили по-різному: NVIDIA вклалася у швидкість пам’яті та ШІ-блоки, AMD — у сирий рендеринг і запас обсягу. Звідси й розбіжність у висновках оглядачів.

Відеокарта

Пам’ять

TDP/TBP

Короткий вердикт

RTX 5070

12 ГБ GDDR7, 192 біт, 672 ГБ/с

250 Вт

Сильніша у важкому трасуванні, DLSS 4 із багатокадровою генерацією, є SFF-версії

RX 9070 XT

16 ГБ GDDR6, 256 біт, 640 ГБ/с

304 Вт

Попереду в растеризації на 15–30%, запас відеопам’яті під важкі текстури

2️⃣ Характеристики RTX 5070 і RX 9070 XT: чипи, частоти, TFLOPS і техпроцес в одній таблиці

Для оцінки інженерних рішень нижче наведено повне зведення заявлених характеристик обох відеокарт.

Параметр

RTX 5070

RX 9070 XT

Архітектура

NVIDIA Blackwell

AMD RDNA 4

Графічний чип

GB205, 31,1 млрд транзисторів, 263 мм²

Navi 48, 53,9 млрд транзисторів, ~357 мм²

Техпроцес

TSMC 4N, клас 5 нм

TSMC N4P, 4 нм

Потокові процесори

6144 ядра CUDA

4096 шейдерів (64 CU)

Частоти, база / Boost

2325 / 2512 МГц

2400 Game Clock / до 2970 МГц

Піковий FP32

~30,9 TFLOPS

48,7 TFLOPS

ROP

80

128

TMU

192

256

RT-ядра

48, четверте покоління

64 Ray Accelerator, третє покоління

Тензорні ядра (Tensor) та AI-ядра

192, п’яте покоління

128 AI Accelerator, друге покоління

Кеш

48 МБ L2

64 МБ Infinity Cache

Інтерфейс, виходи та API

PCIe 5.0 x16, HDMI 2.1b, DisplayPort 2.1b, DirectX 12 Ultimate, Vulkan, OpenGL 4.6, OpenCL 3.0, Resizable BAR

те саме, OpenCL 2.2, Smart Access Memory

На папері вони демонструють два різні підходи: NVIDIA робить ставку на більшу кількість ядер (6144 CUDA проти 4096 шейдерів у Radeon), а AMD бере щільністю чипа (53,9 млрд транзисторів проти 31,1 млрд) і в півтора раза більшою продуктивністю FP32.

Ці цифри корисні для оцінки техпроцесу, обсягів кешу та заявленого енергоспоживання. Однак порівняння RTX 5070 і Radeon за кількістю ядер або TFLOPS «в лоб» не працює: через різницю архітектур Blackwell і RDNA 4 їхня обчислювальна вага не однакова. Реальне співвідношення сил визначають лише ігрові тести, до яких ми перейдемо нижче.

Важливо!
Порівнювати ці відеокарти за кількістю ядер або TFLOPS напряму не можна: архітектури Blackwell і RDNA 4 рахують різну обчислювальну «вагу» на один блок. Орієнтуйтеся лише на результати в реальних іграх.

3️⃣ 12 ГБ GDDR7 проти 16 ГБ GDDR6: чому більше пам’яті не завжди означає швидше

Архітектура відеопам’яті в цих відеокартах побудована на різних пріоритетах: обсязі та пропускній здатності. Обсяг відповідає за те, скільки текстур і буферів уміщується в локальну пам’ять одночасно, а пропускна здатність (bandwidth) — скільки даних чип прокачує за секунду. AMD виграє в обсязі, пропонуючи 16 ГБ GDDR6 на 256-бітній шині. NVIDIA компенсує це високою частотою: пам’ять GDDR7 на 28 Гбіт/с навіть при 192 бітах видає 672 ГБ/с проти 640 ГБ/с у конкурента.

Пропускна здатність визначає швидкість підтягування завантажених даних, а обсяг — можливість умістити сцену цілком. Коли 12 ГБ пам’яті закінчуються, відеокарта змушена тягнути текстури із системної ОЗП через шину PCIe. Цей процес на порядок повільніший: середній FPS може залишатися високим, але час кадру починає стрибати.

4️⃣ Чи вистачає 12 ГБ відеопам’яті у 2026 році: тест у сучасних іграх

На 1080p і 1440p обсяг поки не стає пляшковим горлечком. У Hogwarts Legacy на 1440p Ultra RTX 5070 видає 92 кадри, у Cyberpunk 2077 — 99, і стелю тут задає швидкість рендерингу. VRAM нагадує про себе в інших режимах: 4K з ультра-текстурами та повний набір RT-ефектів з апскейлінгом.

У Ghost of Tsushima на 4K карта опускається до 58 FPS проти 73 у Radeon — той випадок, де 16 ГБ працюють страховкою на кілька років уперед. Частково питання знімає DLSS 4: нова модель генерації кадрів витрачає на 30% менше відеопам’яті.

На що звернути увагу
Якщо монітор — Full HD або 1440p, 12 ГБ вистачає із запасом. Обсяг починає вирішувати лише у 4K з ультра-текстурами та повним набором RT-ефектів — тут 16 ГБ у Radeon дають стабільніший час кадру.

5️⃣ RTX 5070 і RX 9070 XT в іграх: порівняння FPS у Full HD, 1440p і 4K

Різниця в продуктивності відеокарт безпосередньо залежить від жанру гри та роздільної здатності монітора. У кіберспортивних проєктах на кшталт Counter-Strike 2 обидві видають понад 200 кадрів на Full HD зі 144 Гц, впираються в процесор і йдуть нарівні. У важких сюжетних іграх картина змінюється: на 1440p при 240 Гц Radeon утримує перевагу в 15–30%, а на 4K відрив місцями навіть зростає.

Заміри NanoReview показують розкид за конкретними тайтлами.

Гра та роздільна здатність

RTX 5070, FPS

RX 9070 XT, FPS

Перевага AMD

Cyberpunk 2077, 1080p Ultra

144

171

+19%

Counter-Strike 2, 1080p Ultra

210

224

+7%

Cyberpunk 2077, 1440p Ultra

99

119

+20%

Far Cry 6, 1440p Ultra

128

163

+27%

Hogwarts Legacy, 4K Ultra

51

58

+14%

Call of Duty MWIII, 4K Ultra

89

118

+33%

Оптимальний вибір
У класичній растеризації перевага Radeon зростає разом із роздільною здатністю: +7% у CS2 на 1080p і до +33% у Call of Duty MWIII на 4K. Для сюжетних ігор у 1440p і 4K вигідніша RX 9070 XT, для важкого трасування — RTX 5070.

6️⃣ DLSS 4 проти FSR 4: що дають технології апскейлу кожної з відеокарт

Обидві відеокарти підтримують технології базового апскейлінгу, але їхні можливості розходяться в багатокадровій генерації. DLSS 4 добудовує до трьох кадрів на кожен відрендерений і доступна лише на лінійці RTX 50: за даними ASUS, у Hogwarts Legacy на 1440p карта видає 100 FPS без неї та 234 у режимі 4X.

Повного аналога у FSR 4 немає, зате за приростом у режимі Quality він випереджає: 29% проти 23% у DLSS 4 у тестах TechSpot. За якістю картинки FSR 4 підійшов упритул після стрибка від версії 3.1, але перше місце огляди віддають NVIDIA — разом із Reflex 2, який скорочує затримку введення з 27 до 14 мс.

7️⃣ Енергоспоживання та нагрівання: 250 Вт проти 304 Вт у закритому корпусі

Заявлений TDP розходиться з реальним енергоспоживанням: у замірах Neowin карта NVIDIA під навантаженням бере близько 200 Вт при заявлених 250, а Radeon тримається впритул до своїх 304 Вт.

Під навантаженням RX 9070 XT прогрівається до 85 °C по ядру і до 92 °C по пам’яті за заявленої межі junction у 110 °C — тротлінгу немає. Але ці 300 Вт потрібно виводити з корпусу, і в закритому ящику зі слабким продуванням карта раніше починає зрізати буст-частоту.

8️⃣ Який блок живлення та корпус потрібні під кожну відеокарту

Різниця у 54 Вт не змінює клас живлення: NVIDIA вимагає від 650 Вт, AMD — від 750 Вт, а на картках партнерських моделей обох карт стоїть одна рекомендація — 750 Вт. Що перевірити:

  • сертифікат і запас потужності — 750 Вт стандарту 80 Plus Gold закриють потреби відеокарт, але у збірці з топовим процесором на кшталт Ryzen 9 9950X3D блок живлення краще брати із запасом до 850 Вт;
  • роз’єми живлення — RTX 5070 у всіх перевірених партнерів іде з одним 16-pin, у RX 9070 XT схема варіюється від референсних 2×8-pin до 3×8-pin у ASUS PRIME і одного 16-pin у Sapphire NITRO+;
  • довжина та посадкове місце в корпусі — RTX 5070 займає 282–338 мм і 3–4 слоти, RX 9070 XT — 312–331 мм і ті самі 3–4 слоти, а компактні SFF-збірки підтримує лише NVIDIA.
Порада
Перед купівлею виміряйте максимальну довжину відеокарти, яку допускає корпус, і перерахуйте роз’єми на блоці живлення. Схема живлення у різних версій RX 9070 XT відрізняється: від 2×8-pin до 3×8-pin і одного 16-pin.

9️⃣ Чи правда, що RTX 5070 швидша на 7%: розбір популярного висновку з агрегаторів

Цифра «+7%» не вигадана — її дає агрегатор technical.city, який рахує пару RX 9070 XT vs RTX 5070 за широкою історичною вибіркою. Туди потрапляють Far Cry 5 і Forza Horizon 4 2018 року, GTA V, кіберспортивні CS2 і Fortnite з упором у процесор, а до ігрового FPS сайт додає PassMark і три бенчмарки 3DMark, які перестали підтримувати ще у 2017–2020 роках.

При цьому стара синтетика показує аномальні перекоси: 3DMark 11 віддає перемогу AMD з відривом у 38%, а Cloud Gate — NVIDIA з різницею в 70%. Профільні видання, які тестували карти в актуальних проєктах, доходять іншого висновку: у TechSpot на 57 іграх — 17% на користь Radeon, у NanoReview на десяти сучасних ААА — 19–20%, у Newegg Insider — діапазон 7–17%.

У підсумку рейтинг агрегатора математично правильний для своєї вибірки, але зовсім не відображає реальну картину в тайтлах, заради яких купують такі відеокарти.

1️⃣0️⃣ RTX 5070 або RX 9070 XT: яку відеокарту вибрати під ваші завдання та монітор

Вибір упирається у зв’язку «монітор плюс жанр». Для 1440p і 4K у сюжетних іграх логічніше RX 9070 XT: 15–30% у растеризації відчуваються безпосередньо, а 16 ГБ знімають питання текстур на кілька років уперед. Якщо у списку Cyberpunk 2077 з path tracing або Alan Wake 2, беріть RTX 5070 — четверте покоління RT-ядер і багатокадрова генерація дають те, чого у суперниці поки немає. У кіберспорті на високій частоті розрив укладається в одиниці відсотків, і вирішують уже габарити, шум та ціна конкретної моделі.

1️⃣1️⃣ Трасування променів на RTX 5070 і RX 9070 XT: де розрив між картами стає помітним

Результат порівняння RX 9070 XT із суперницею в трасуванні променів визначає важкість графічного пресету. При повному path tracing — Cyberpunk 2077 у режимі Overdrive, Alan Wake 2 — карта NVIDIA виходить уперед: четверте покоління RT-ядер і Ray Reconstruction працюють саме на цей сценарій. Там, де трасування вибіркове й рахує тіні або частину відбиттів, сирої потужності Radeon вистачає: у Dragon’s Dogma 2 на 4K з увімкненим RT вона видає 61 кадр проти 49 — на 26% більше.

1️⃣2️⃣ Рекомендації фахівців Telemart: яку відеокарту частіше беруть і на що дивитися під час купівлі

У каталозі Telemart RTX 5070 представлена в усіх чотирьох ходових модифікаціях. Вибір RX 9070 XT ширший, але версії від Sapphire розбирають швидше.

Фахівці Telemart рекомендують перевірити два пункти перед оформленням замовлення:

  • живлення та розмір — ASUS PRIME RTX 5070 OC на 304 мм обходиться одним 16-pin, версія RX 9070 XT вимагає 3×8-pin і 312 мм;
  • охолодження та формат — GIGABYTE WINDFORCE SFF OC на 282 мм — єдина карта пари під Mini-Tower, версії Radeon займають від трьох слотів.

Підібрати відеокарту під габарити корпусу та потужність блока живлення допоможе конфігуратор ПК на сайті. Побачити компоненти наживо та отримати консультацію можна в шоурумах Telemart.

Обрати відеокарту під свій монітор
Порівняйте доступні моделі в наявності, підберіть блок живлення із запасом і зберіть систему в конфігураторі Telemart.
Вам можливо підійде
Акції
Рефералка