Весенние скидки на технику и комплектующие
Каталог
Акция
Бесплатная доставка на картриджи ColorWay и PrintPro
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

ТОП симуляторів польоту на звичайному дроні та FPV

22.03.2024

Бажаєте навчитися керувати квадрокоптером? Тоді вам потрібний гарний симулятор польоту на дроні. У цій статті ми зібрали ТОП-10 найкращих симуляторів польоту на дроні, причому як на звичайному, так і на FPV.

Зміст

Що таке симулятор польоту на квадрокоптері і навіщо він мені

Яких тільки симуляторів немає в наш час: винищувачі (як сучасні, так і Другої світової війни), танки, кораблі, підводні човни... Згадати хоча б серію симуляторів субмарини "Silent Hunter" від Ubisoft... Для військових і цивільних пілотів існують симулятори польоту на певній моделі літака. У параметрах тренажера враховано всі технічні характеристики крилатої машини – від потужності двигунів, маси та сили вітру до особливостей розподілу палива в крилах, переваг і недоліків аеродинаміки та умов “звалювання” літака у штопор. Точно такими ж тренажерами користуються судноводії-початківці в морехідних училищах.

Розробники не оминули увагою і дрони. По-перше, це дуже зручний девайс для зйомок місць відпочинку та подорожей, а також фільмів і короткометражних відео. По-друге, квадрокоптери в Україні набули величезного значення в розвідці та військових діях проти окупантів.

Головна проблема віртуального керування коптером у симуляторі в тому, що ви користуєтеся джойстиком. А якщо граєте зі смартфона або планшета – то і зовсім парою клавіш і кутом нахилу девайса. У реальному житті оператор керує дроном через спеціальний пульт, у якого немає нічого спільного з джойстиком у плані дрібної моторики управління. І все ж краще навчитися азів на симуляторі, а потім швидко перевчитися з джойстика на пульт. Це простіше і дешевше, ніж розбивати один дрон за іншим під час тренувань.

У 2024-му році існує 2 типи програм залежно від ваших цілей:

 • Навчання оператора звичайного коптера фото- і відеозйомці.
 • Напрацювання навичок керування FPV-дроном.

Симулятори не можуть повністю замінити реальні тренування з дронами, і вище ми вказали причину. Але вони допомагають напрацювати навички керування та уникнути аварій квадрокоптерів у польових умовах.

Є й інші переваги симуляторів над реальними тренуваннями “в полі”:

 • Вам не потрібно чекати поліпшення погоди.
 • Не потрібне додаткове спорядження.
 • Основні навички управління дроном, а також фото- і відеозйомки ви все ж таки освоїте. Потім вам потрібно просто перевчитися з джойстика на пульт.
 • Жодних обмежень за часом польоту. Більшість БПЛА літають 30-40 хвилин, після чого потрібна зарядка акумуляторів. На симуляторі ви “вирізаєте” цей момент, як під час монтажу фільму.
 • Це веселе заняття. Ви немов проходите улюблену комп'ютерну гру у своєму кріслі вдома, не ризикуючи життям і взагалі не виїжджаючи ні в які “поля”.

Тому якщо ви вирішили навчитися керувати дроном, дуже радимо деякі з симуляторів нашого рейтингу. Незалежно від ваших цілей і вибору програми, вони будуть вам корисні. Одні з ігор розроблені для керування звичайним дроном, інші – для FPV. Тож ви точно знайдете для себе відповідний варіант.

ТОП-10 симуляторів польоту на дроні

Ми склали рейтинг на основі 3-х критеріїв:

 • Відгуки користувачів.
 • Загальний рейтинг та популярність у мережі.
 • Наша суб'єктивна думка.

ТОП-10 симуляторів польоту на квадрокоптерах від TELEMART.UA виглядає так:

 • FPV Freerider.
 • DRL Sim 3.0 Drone Racing Simulator.
 • DJI Virtual Flight.
 • Uncrashed : FPV Drone Simulator.
 • FPV Air 2
 • Zephyr Drone Simulator.
 • DJI Flight Simulator.
 • Liftoff від Immersion RC
 • Velocidrone.
 • droneSimPro Drone Flight Simulator.

Розглянемо докладніше кожен симулятор, а потім порівняємо їх між собою за ключовими перевагами та недоліками.

FPV Freerider

Ціна: $5.00

Підтримувані платформи: Windows, MacOS, Linux

Сумісні джойстики: FrSKY Taranis, Spektrum, Devo, Turnigy, Flysky, Eachine, радіопередавачі Graupner та Futaba RC, USB-контролери Realflight та Esky, геймпади Xbox, Playstation та Logitech

У цього симулятора графіка базового рівня, так що вам достатньо мати процесор Intel i3-540 з 2-ма ядрами, відеокарту GeForce GT 1030 або щось таке. Є режими польоту утримання горизонту (line-of-sight) та FPV. Вам буде доступно 2 режими огляду камери:

 • Acro (акро).
 • Angle (під кутом).

У грі передбачені 6 заздалегідь продуманих трас та можливість створити свою "рандомну". Також ви можете міняти 3 параметри:

 • Відгук керування.
 • Вага дрону.
 • Швидкість камери.

А якщо ви не впевнені, що цей симулятор вам підходить і не хочете витрачати на покупку повної версії 5 доларів, є безкоштовна демка. Щоправда, у ній лише один трек.

DRL Sim 3.0 Drone Racing Simulator

Ціна: $9.99

Підтримувані платформи: Windows, MacOS

Сумісні джойстики: будь-який USB-контролер

У перших секунд ви оціните реалістичність польоту і фізики. У грі представлені реальні траси з DRL (Drone Racing League, або професійна ліга перегонів дронів міжнародного рівня, створена у 2015-му році). У вашому розпорядженні розширене налаштування гоночних БПЛА та функцій польоту. Ви можете грати поодинці або з друзями через розрахований на багато користувачів режим. Симулятор доступний на Xbox, Playstation та Steam. А найкращі пілоти можуть потрапити на справжні DRL!

DJI Virtual Flight

Ціна: безкоштовно

Підтримувані платформи: iOS

Сумісні джойстики: окуляри DJI FPV Goggles V2, пульт керування DJI FPV Remote Controller V2, пульт керування DJI FPV Motion Controller

Можете грати навіть на смартфоні через мобільний додаток. До речі, останній тішить простим та зрозумілим інтерфейсом. Ви не просто навчитеся керувати квадрокоптером. Ви станете оператором цього DJI FPV, оскільки весь симулятор заточений саме під цю модель. У параметри гри введені точні технічні дані дрону DJI FPV та його поведінку залежно від погоди, сили вітру та дій оператора.

Зверніть увагу, що це єдина повністю безкоштовна програма у нашому ТОПі. Правда, грати ви зможете тільки з iPhone або iPad з версією iOS не старше 11.0.

Uncrashed : FPV Drone Simulator

Ціна: $13.49

Підтримувані платформи: Windows

Сумісні джойстики: будь-який джойстик/геймпад, Windows, що розпізнається, підтримка PC-сумісного радіоконтролера

У цьому симуляторі одразу звертаєш увагу на безліч локацій: стадіони, занедбані стоянки, парки тощо. Ви можете налаштовувати набагато більше параметрів, ніж в інших симуляторах:

 • Сила гравітації.
 • Сила тертя повітря залежно від його щільності та тиску.
 • Ефективність пропелера залежно від сили натискання газу.

Керувати віртуальним коптером можна з будь-якого джойстика, але тільки з ПК або ноутбука з ОС Windows. Мобільних додатків поки що не розроблено.

FPV Air 2

Ціна: $4.99

Підтримувані платформи: Windows

Сумісні джойстики: Taranis, Xbox, FS-i6, Turnigy Evolution, Falenci, Interlink

Дуже добре підійде для новачків, які хочуть освоїти FPV-дрон. Базова графіка на досить високому рівні, як і фізика. А ось вартість гри найнижча у всьому нашому ТОПі. І поєднання якісної фізики з низькою ціною – це величезний плюс на користь FPV Air 2.

Крім одиночного, є багатокористувацький режим для гри з друзями. Графічний інтерфейс і графіка виконані в стилі Betaflight. Якщо у вас дуже слабкий ПК або ноутбук – не біда! Просто встановіть найнижчі налаштування графіки, і зможете грати без проблем. У симуляторі передбачено безліч додаткових карт та іншого контенту за окрему плату.

Zephyr Drone Simulator

Ціна: від $75.00

Підтримувані платформи: Windows, MacOS

Сумісні джойстики: Xbox 360, Xbox One та Playstation, Spektrum DXe, Dx9, Dx6i, Hobby King 6-CH RC, Interlink Elite від Futaba, FlySky FS-i6s, FS-T6, Taranis FrSky X9D Plus, Futaba: T6 T8FG, Iris + FlySky FS-TH9x

Програма вирізняється дуже точною фізикою. Так, ми вже писали про точну фізику в описі попередніх симуляторів. Так ось, тут вона просто бездоганна. Оператори, які довго тренувалися на Zephyr Drone Simulator, часто відзначають, що в грі дрон поводиться так само як у реальному житті. Тож не дарма цей тренажер включено в тренування Керівництва Федерального управління цивільної авіації США (FAA).

Ви зможете налаштовувати погоду як завгодно, щоб створити весь спектр реальних циклонів, снігопадів, дощів і вітрів. До речі, вибір БПЛА теж приємно дивує. Вам будуть доступні режими польоту FPV і VLOS. Сам симулятор постійно вдосконалюється і оновлюється розробниками.

DJI Flight Simulator

Ціна: $1,350

Підтримувані платформи: Windows

Сумісні джойстики: Mavic Air, DJI Smart Controller, Phantom 4, Phantom 4 Advanced, Phantom 4 Pro, Phantom 4 Pro V2.0, Matrice 100, Matrice 600, Matrice 600 Pro, Inspire 1 Series, Lightbridge 2

Використовується для навчання пілотів звичайних дронів у комерційних і промислових цілях. Політ змодельовано максимально реалістично завдяки фірмовій технології керування польотом DJI. Причому в симуляторі дуже реалістичні не тільки погода, а й ландшафт. Вам будуть доступні 3 режими польоту і ще кілька POV-точок для всебічного навчання. Загалом у грі 3 навчальні модулі:

 1. Тренування навичок керування.
 2. Вільний політ.
 3. Доставка продовольства та інших вантажів.

У симуляторі доступні майже всі серії моделей квадрокоптерів DJI:

 • Mavic.
 • Phantom.
 • Inspire.
 • Matrice 200.
 • Enterprise.

Liftoff від Immersion RC

Ціна: $19.99

Підтримувані платформи: Windows, MacOS

Сумісні джойстики: FrSky Taranis, Spektrum, Turnigy, FlySky, Futaba, Radiolink, Realflight, Grauphner, Nirvana, DEVO, Playstation, Xbox

Основними перевагами цього симулятора став великий вибір БПЛА, хороша базова графіка і карти, що налаштовуються. Є режим групового змагання та таблиці лідерів у грі. Доступний політ дрону у стилі FPV для досвідчених пілотів чи новачків.

Симулятор підтримує Steam Workshop, так що ви можете завантажувати індивідуальні збірки дронів та карти інших користувачів. У базовому пакеті є 16 трас для тренувань. Грати можна не тільки на ПК або ноутбуці, але і на Xbox та Sony Playstation 4, а також у Steam.

Політ дуже реалістичний завдяки безлічі радіоконтролерів та підтримці FPV Goggles.

Velocidrone

Ціна: ≈ $23

Підтримувані платформи: Windows, MacOS, Linux

Сумісні джойстики: будь-який USB-контролер

Спеціалізований симулятор під перегони FPV на дронах. Відмінна фізика, яку можна по-різному налаштовувати для більшої реалістичності польоту. Є треки з подоланням перешкод та обльотом великих об'єктів на високій швидкості. Дуже багато місць та маршрутів для перегонів. Ви зможете грати з друзями онлайн у режимі, розрахованому на багато користувачів. За окрему плату є преміум-оновлення симулятора.

droneSimPro Drone Flight Simulator

Ціна: $29.99

Підтримувані платформи: Windows, MacOS

Сумісні джойстики: Xbox One, Xbox 360, Xbox 360 (від GameStop), PlayStation 3

Тут ви зможете самостійно налаштовувати не лише погоду, а й рельєф довкілля. Доступно 2 типи дронів, що налаштовуються: Phantom 2 і Phantom 3. Розробники постаралися на славу і створили безліч життєвих сюжетних ліній, включаючи пожежу в будинку, подолання перешкод на високій швидкості і вільний політ. Двигун цієї гри створює дуже реалістичний досвід польоту.

Порівнюємо симулятори з нашого рейтингу

У таблиці нижче можна порівняти розглянуті симулятори залежно від сукупності їх плюсів і мінусів.

Назва симулятора Плюси Мінуси

FPV Freerider

Дуже низька ціна – всього 5 доларів.

Простота у використанні. Якщо ви не хочете з головою занурюватись у тонкощі професійного керування, а просто освоїти ази – це ідеальний симулятор.

Сумісний з багатьма джойстиками та іншою апаратурою.

Низькі системні вимоги – підійде для старих ПК та ноутбуків.

Підходить в основному для початківців. Ви швидко його переростете.

Важко досягти плавного управління. Якщо все ж таки це вам вдасться, в реальному житті керувати дроном виявиться куди простіше. Як то кажуть: “Тяжко у навчанні – легко у бою”.

Сумісний з багатьма джойстиками та іншою апаратурою.

Низькі системні вимоги – підійде для старих ПК та ноутбуків.

DRL Sim 3.0 Drone Racing Simulator

Відмінна фізика і високий рівень настроюваності.

Можливість змагатися з профі за "сіткою".

Великі навчальні програми та матеріали, які дуже допоможуть вам покращити свої навички.

Ви можете потрапити до елітної ліги та взяти участь у міжнародних перегонах дронів DRL.

Мабуть, єдина вада в тому, що симулятор розроблений тільки для управління FPV-дронами. Тут немає розділу для керування звичайним коптером.

DJI Virtual Flight

Єдиний абсолютно безкоштовний симулятор у всьому нашому рейтингу.

Є дуже зручний мобільний додаток від розробників.

Ви вчитеся керувати конкретною моделлю дрону – DJI FPV.

Висока реалістичність керування польотом.

Ретельно продумані траєкторії польоту та безліч реалістичних локацій із яскравими деталями.

Добре розроблені посібники для польотів на FPV.

Дозволяє керувати лише FPV-дронами.

Підійде тільки для власників гаджетів Apple з версією iOS не старше 11.0.

Uncrashed : FPV Drone Simulator

Дрон налаштовується дуже просто.

Багато трас та місць дії – від парків до покинутих стоянок.

Ви можете налаштувати багато фізичних параметрів, навіть ефективність пропелера в залежності від сили натискання на газ.

Висока реалістичність керування польотом.

Високі системні вимоги, тому вам знадобиться потужне “залізо”.

Відносно висока вартість, порівняно з іншими симуляторами з рейтингу.

Не підійде для власників девайсів Apple.

FPV Air 2

Вражаюче поєднання низької ціни, відмінної фізики та прийнятної базової графіки.

Багато налаштувань під кожну модель БПЛА, що робить політ ще більш реалістичним.

Ви зможете змагатися з друзями через розрахований на багато користувачів режим.

Найдешевший у нашому переліку симуляторів.

Підійде для будь-якого ПК чи ноутбука. Достатньо лише вибрати налаштування графіки під ваше “залізо”.

Обмежений рівень інтерактивності у тренуваннях.

Додаткові треки та матеріали потрібно докуповувати окремо.

Zephyr Drone Simulator

Це не відеогра, а професійний тренажер для підготовки досвідчених операторів. Тому в програму включено управління та зворотний зв'язок з боку інструктора. До речі, на тренажері студенти навчаються не лише у класі, а й індивідуально вдома.

Особливий акцент зроблено на техніці безпеки. Пілоти навчаються діяти відповідно до параметрів правил FAA.

Мабуть, найреалістичніша фізика з усіх розглянутих у статті симуляторів.

Є безкоштовна демо версія.

Багато пакетів за різною ціною. Найдешевший – 75 доларів, але там доступні далеко не всі налаштування. Загалом, симулятор не дешевий.

Немає навчання гоночному стилю польотів.

DJI Flight Simulator

Нікому не треба доводити, що продукція DJI – синонім якості. Те саме можна сказати про цей симулятор. Дуже реалістична погода, ландшафт та політ.

Підходить для пілотів будь-якого профілю.

Відмінний тренажер для відпрацювання навичок огляду ліній електропередач, доставки води, їжі та інших вантажів у зони стихійних лих та техногенних катастроф.

Є хорошим способом перевірити відчуття та продуктивність коптеру для промислових завдань перед безпосередньою покупкою.

Підходить тільки для дронів виробництва DJI.

Немає режимів польоту для FPV.

Дуже дорогий у порівнянні з конкурентами, тому що призначений для роботи з промисловими БПЛА.

Liftoff від Immersion RC

Хороша графіка та можливість налаштування БПЛА.

Надає детальне занурення у політ у стилі FPV.

Сумісність з окулярами FPV Goggles та радіопередавачами, за рахунок чого політ більш реалістичний.

Порівняно низька ціна.

Легкість використання (плюс для новачків).

Не найкраща фізика, через що програма більше схожа на відеогру, ніж на симулятор.

Обмежений у використанні для FPV зйомки та гоночних змагань дронів.

Velocidrone

Один із лідерів з погляду фізики та налаштувань дрону.

Дуже висока реалістичність.

Акцент зроблено на перегонах на трасах із перешкодами. Ви можете грати поодинці або з друзями онлайн.

Сумісність практично з будь-яким USB-контролером.

Порівняно висока ціна на фоні конкурентів. Також є додаткові оновлення, але вони коштують окремі гроші.

Симулятора немає на майданчику Steam, тому оновлення на нього не будуть надходити автоматично і будуть менш оптимізовані.

droneSimPro Drone Flight Simulator

Дуже реалістичний досвід польоту завдяки фірмовому движку. Він забезпечує більш точні відчуття та відгук елементів управління.

Після переходу на реальне керування дроном різниця у відчуттях мінімальна.

Багато цікавих сценаріїв польоту, включаючи пожежу в будинку та огляд вежі.

Доступні лише два типи дронів: Phantom 2 та Phantom 3. Але розробники обіцяють додати й інші моделі БПЛА найближчим часом.

Зовсім небагато підтримуваних пристроїв для керування. Сподіваємось, у майбутньому їх побільшає.

Який із цих симуляторів вибрати? Все залежить від ваших цілей. Деякі більше підходять для перегонів, інші для вирішення промислових завдань. В одних іграх краще опрацьовано фізику та налаштування управління дроном, в іншій – графіка та погодні умови. Нарешті, лише у деяких із розглянутих симуляторів доступний політ у режимі FPV. Та й ціна вже дуже варіюється – від безкоштовної програми до 1350 доларів. Тож остаточний вибір за вами.

Які ПК підходять для тренувань на симуляторах

У таблиці нижче представлені моделі ПК з асортименту TELEMART.UA під кожен із розглянутих симуляторів.

Назва симулятора Модель ПК Ціна ПК на 22.03.2024

FPV Freerider

HEXO Office GV7 Base

12.999 грн.

DRL Sim 3.0 Drone Racing Simulator

Boxed Gaming GTX1650 Pro

16.499 грн.

DJI Virtual Flight

EVOLVE CyberPart Silver H+

38.999 грн.

Uncrashed : FPV Drone Simulator

HEXO Gaming RTX4060 Base

28.799 грн.

FPV Air 2

HEXO Gaming RTX3050 Base

24.999 грн.

Zephyr Drone Simulator

Boxed Gaming RTX3060 Pro+

25.999 грн.

DJI Flight Simulator

Boxed Gaming RTX2060 Base

22.999 грн.

Liftoff от Immersion RC

Boxed Gaming RX580 Pro

18.999 грн.

Velocidrone

Boxed Gaming RX570 Pro

14.999 грн.

droneSimPro Drone Flight Simulator

Boxed Gaming RX6600 Pro

22.299 грн.

Замовляйте ігрові ПК для симуляторів польоту дрону за вигідною ціною у TELEMART.UA за телефоном: +38 (067) 400-08-80. Доставка по всій Україні!

Товары из публикации

Код: 496414
Акция
Есть в наличии
Бесплатная доставка Meest
3
3
10
3
Процессор: AMD Ryzen 5 3600 (3.6–4.2 ГГц), 6 ядер
Материнская плата: A520
Видеокарта: Gigabyte RTX 3050, 8 ГБ
Внутренний накопитель: 500 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель PCI-E с поддержкой NVMe
Оперативная память: 16 ГБ (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Сертификат блока питания: Bronze
Код: 561400
5.0
Есть в наличии
Бесплатная доставка Meest
3
3
10
3
Процессор: AMD Ryzen 5 3600 (3.6–4.2 ГГц), 6 ядер
Материнская плата: A520
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 16 ГБ (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Сертификат блока питания: Bronze
Код: 593769
Хит продаж
+436бонусов
5.0
Заканчивается
Бесплатная доставка Meest
6
6
10
Процессор: AMD Ryzen 5 5600 (3.5-4.4), 6 ядер
Материнская плата: B550
Видеокарта: Gigabyte GeForce RTX 4060 Gaming OC 8192MB
Внутренний накопитель: Kingston 1024 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель PCI-E с поддержкой NVMe
Оперативная память: Kingston FURY, 32 ГБ, 3200 МГц (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Сертификат блока питания: Bronze
Код: 603076
4.8
Нет в наличии
Бесплатная доставка Meest
Процессор: AMD Ryzen 5 5500 (3.6-4.2), 6 ядер
Материнская плата: B450
Видеокарта: RTX 3060, 12 ГБ
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 16 ГБ, 3200 МГц (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Код: 613002
5.0
Заканчивается
Бесплатная доставка Meest
3
3
10
3
Процессор: AMD Ryzen 5 5500 (3.6-4.2), 6 ядер
Материнская плата: B450
Видеокарта: RX 6600, 8 ГБ
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 16 ГБ, 3200 МГц (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Код: 616285
Есть в наличии
Бесплатная доставка Meest
3
3
10
Процессор: AMD Ryzen 5 5500 (3.6-4.2), 6 ядер
Материнская плата: B450
Видеокарта: RX 580, 8 ГБ
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 16 ГБ, 3200 МГц (DDR4)
Блок питания: 650 Вт
Код: 446982
4.8
Нет в наличии
Процессор: Intel Core i5-10400F (2.9–4.3 ГГц), 6 ядер
Материнская плата: H410
Видеокарта: RTX 2060, 12 ГБ
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 16 ГБ (DDR4)
Блок питания: 550 Вт
Сертификат блока питания: Bronze
Код: 447658
4.8
Нет в наличии
Бесплатная доставка Meest
Процессор: Intel Core i3-10100F (3.6–4.3 ГГц), 4 ядра
Материнская плата: H410
Видеокарта: GTX 1650, 4 Гб
Внутренний накопитель: 240 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 8 ГБ (DDR4)
Блок питания: 500 Вт
Код: 460584
4.6
Нет в наличии
Процессор: Intel Core i3-10100F (3.6–4.3 ГГц), 4 ядра
Материнская плата: H410
Видеокарта: RX 570, 4 ГБ
Внутренний накопитель: 240 ГБ (SSD)
Тип SSD: Накопитель SATA
Оперативная память: 8 ГБ (DDR4)
Блок питания: 550 Вт
Сертификат блока питания: Bronze
Код: 523850
Есть в наличии
Бесплатная доставка Meest
3
3
10
3
Процессор: AMD Ryzen 5 5600G (3.9-4.4), 6 ядер
Материнская плата: B450
Видеокарта: Radeon Vega 7
Внутренний накопитель: 480 ГБ (SSD)
Оперативная память: 16 ГБ, 3200 МГц (DDR4)
Блок питания: 300 Вт
Вам может быть интересно
Партнерство