Вибираємо ДБЖ під блок живлення
Якщо ви звикли працювати і грати на стаціонарному ПК, у разі блекауту вам знадобиться джерело безперебійного живлення (ДБЖ) для збереження даних та коректного вимкнення комп'ютера. Однак при підключенні ПК до ДБЖ ви фактично підключаєте джерело не до самого комп'ютера, а до блоку живлення, який встановлений усередині корпусу. Тому важливо правильно підібрати ДБЖ не під комп'ютер, а саме під блок живлення. Про це ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.
Зміст
- На що звернути увагу при підборі ДБЖ під блок живлення
- Чи можна працювати на ПК після вимкнення світла при підключенні до ДБЖ
- Популярні виробники ДБЖ
На що звернути увагу при підборі ДБЖ під блок живлення
Головних критеріїв при підборі відповідної моделі ДБЖ під блок живлення рівно дві:
- Потужність.
- Форма напруги.
Мінімальна потужність ДБЖ повинна дорівнювати потужності блоку живлення вашого ПК. Зовсім немає необхідності брати потужнішу модель джерела безперебійного живлення із запасом на 20-30%. Справа в тому, що якщо, наприклад, у вас стоїть блок живлення на 750 Вт, це зовсім не означає, що саме стільки споживає ваш комп'ютер. Адже блок живлення у вашій збірці теж підбирався з великим запасом потужності. Іноді цей запас сягає 50%. Так що якщо у вас стоїть блок живлення на 600 Вт, купуйте ДБЖ на 600 Вт. Не витрачайте гроші на більш дорогі та потужні моделі на 700 Вт або 750 Вт – вам так багато потужностей просто не буде куди подіти.
І не хвилюйтесь за те, що доведеться витрачати частину потужності блоку ще й на живлення периферії, особливо монітора. Більшість сучасних моніторів мають вбудований акумулятор і підключаються до електромережі безпосередньо через розетку. А мишка, клавіатура та навушники споживають зовсім небагато електроенергії. Брати більш потужний, ніж блок живлення, ДБЖ є сенс тільки в тому випадку, якщо ви плануєте серйозний апгрейд по “залізу”.
Тепер перейдемо до другого критерію – форми напруги. Примітно, що не будь-яка модель ДБЖ забезпечує на виході звичний синусоїдальний сигнал. Це можливо лише в автономному режимі, коли споживач живиться від батареї. У такому режимі постійний струм АБК перетворюється на змінний інвертор.
Інвертори поділяються на 2 типи:
- Видають сигнал у формі правильної синусоїди.
- Видають ступінчасту апроксимацію синусоїди.
Ви поставите запитання: навіщо ж виробник створив джерела, які видають неякісний вихідний сигнал? Але якісний вихідний сигнал потрібен далеко не всім користувачам, ось виробник і вирішив заощадити на інверторі. За рахунок такої економії кінцева ціна ДБЖ виявляється вдвічі дешевшою за аналог з якісним інвертором.
Отже, блок живлення вашого ПК перетворює змінний струм на постійний. Потім постійний струм розподіляється на окремі комплектуючі. І тут вже не відіграє ролі, чи подаватиметься на вхід ступінчастий або синусоїдальний сигнал. У будь-якому випадку ваш блок живлення його випрямить. Якщо ви встановите ДБЖ, у якого інвертор в автономному режимі видає ступінчасту апроксимацію синусоїди, ви непогано заощадите. Те саме вірно для будь-якої побутової техніки.
Давайте підсумуємо. Придатний для блоку живлення ДБЖ повинен мати таку ж потужність, як і блок живлення ПК. Форма напруги може бути будь-якою. Вам буде набагато вигідніше за гроші взяти безперебійник з апроксимованим виходом.
Чи можна працювати на ПК після вимкнення світла при підключенні до ДБЖ
Саме по собі джерело безперебійного живлення потрібне лише для того, щоб при відключенні світла за графіком або у разі аварії ви не втратили дані та файли на ПК. Він дозволяє спокійно зберегти зміни у документах та програмах, завантажити потрібні оновлення, а потім вимкнути ПК згідно з процедурою. Заряду акумулятора вистачає на 10-15 хвилин.
А якщо ви захочете заряджати ПК від ДБЖ протягом 2-х годин? Насправді це можливо, хоч і пов'язано з певними незручностями. Щоб заряджати ПК на протязі годин, вам потрібен безперебійник із зовнішнім підключенням акумулятора. Отже, встановіть сам ДБЖ, і підключіть до нього зовнішній акумулятор. Щоб заживлювати ПК з блоком живлення на 500 Вт протягом 2-х годин, вам знадобиться 12-вольтова АКБ на 100 ампер-годин.
Для підключення побутової техніки рекомендуємо використовувати тягові акумуляторні гелеві батареї. Не потрібно користуватися стартерними акумуляторами, оскільки вони не покажуть себе з кращого боку при експлуатації з ДБЖ. Натомість тягові гелеві батареї прослужать понад 5 років без ремонту та техобслуговування.
Популярні виробники ДБЖ
В інтернет-магазині TELEMART.UA ви знайдете одні з найпопулярніших брендів ДБЖ:
Весь асортимент наших ДБЖ та інверторів для них дивіться тут.
Купити безперебійник ви зможете за вигідною ціною в інтернет-магазині TELEMART.UA за телефоном +38 (067) 400-08-80 або через онлайн-заявку на сайті. Доставка по всій Україні!