Распродажа видеокарт Factory и Seller Recertified
Каталог
Акция
Бесплатная диагностика для ПК и ноутбуков в TELEMART.UA
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
Акция
На периферию Cougar скидки до 25%
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
Акция
Бесплатная доставка на картриджи ColorWay и PrintPro
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

Як дізнатися модель ноутбука?

05.03.2024

Вирішили зробити апгрейд ноутбука, встановити програму на нього, але не знаєте модель? Тоді ця стаття для вас! Ви дізнаєтеся, як дізнатися модель ноутбука Asus та інших знаменитих брендів лише в кілька кліків. Ми розповімо про всі існуючі способи, як дізнатися модель ноутбука, і ви оберете найкомфортніший для вас. Також ви дізнаєтесь спосіб, як перевірити показники апаратних елементів вашого лептопа.

Зміст

Засоби як подивитися модель ноутбука

Визначити модель ноутбука можна кількома способами:

 • Оглянути його з усіх боків.
 • За допомогою системних інструментів Windows.
 • За допомогою BIOS.
 • Через ПЗ для ідентифікації пристрою.

Розглянемо докладніше кожен із цих вариантов.

Фізичний огляд

Як дізнатися марку ноутбука найшвидше? Просто огляньте його корпус з усіх боків. На ньому мають бути наклейки із зазначенням бренду та номера моделі. Також на корпусі недалеко від клавіатури або сенсорного поля часто є наклейка, де вказані серійний номер і характеристики комплектуючих:

 • Марка і частота процесора.
 • Виробник, об'єм відеопам'яті та частота графічного ядра відеокарти.
 • Частота, тип і об'єм оперативної пам'яті.
 • Форм-фактор і бренд материнської плати, її сокет і чипсет.
 • Тип і об'єм пам'яті накопичувача (у нових ноутбуках найчастіше стоїть SSD, у старіших – HDD).

Маркування може трохи відрізнятися, але приблизно таке. У той час, як специфікація і загальна інформація про комплектуючі розміщені на тій самій стороні корпусу, де і клавіатура, наліпка з повною назвою найчастіше знаходиться на дні обшивки. Рідше – у верхньому або нижньому кутку ограновування дисплея, а також з одного з бічних боків від тачпада.

Коробка або заводська упаковка теж обов'язково містять інформацію про повну назву моделі. Якщо ж ви викинули упаковку, а наклейка на корпусі лептопа з якихось причин відклеїлася і загубилася, перевірте акумулятор. Досить часто на ньому також прописана модель ноутбука. Якщо на поверхні батареї даних не видно, витягніть її з корпусу. Наприклад, на ноутбуках Acer для цього потрібно розсунути пази батареї до клацання. Утримуйте їх і акуратно потягніть акумулятор вниз. Назва моделі лептопа вибита на самій батареї з “виворітного” боку, або ж знаходиться в самій виїмці, призначеній для акумулятора.

Використання системних інструментів Windows

Тут підійде будь-який з наступних 3-х способів.

Перший – через комбінацію клавіш “Win+R”:

 • Натисніть зазначену комбінацію.
 • У вікні, що з'явилося, в рядку пошуку введіть “cmd”, потім – “ОК”.
 • У рядку завдання пропишіть “wmic csproduct get name” і обов'язково перевірте правильність написаного. Потім підтвердіть команду.
 • З'явиться нове вікно з назвою моделі лептопа.

Непогана альтернатива цьому методу – комбінація “ctrl+alt+del”. Вона викликає диспетчер завдань.

Якщо показаних даних вам недостатньо, впишіть у командному рядку “msconfig”. Перед вами відкриється розділ з докладними відомостями про систему. Далі залишається знайти тільки відповідний рядок із назвою фірми та моделі. Наприклад, Asus TUF Gaming F15 FX507ZC4-HN081 Mecha Gray.

Третій спосіб – через класичний DirectX. У рядку для введення запитів пропишіть “dxdiag”. У вкладці, що відкрилася, буде вся потрібна інформація.

Використання BIOS

У кожного лептопа є базова система введення-виведення, звана БІОС (у сучасних моделей – UEFI, але суть та сама). Саме в БІОС закладена детальна інформація про ноутбук, зокрема про його модель і виробника. До речі, таку саму інформацію містить і письмова документація, що додається до ноута під час купівлі. Тож якщо вона у вас збереглася, просто загляньте в ці документи.

А щоб дізнатися модель лептопа через БІОС, виконайте 3 простих кроки:

 • Після увімкнення ноутбука ще до повного завантаження ОС затисніть F2 або DELETE. Якщо вас цікавить, як дізнатися модель ноутбука Lenovo через BIOS, обов'язково разом із F2 одночасно натисніть “Fn”. Зверніть увагу, що на вхід у вас є всього кілька секунд. Якщо ви новачок, і рідко користуєтеся ноутбуком, заздалегідь вивчіть клавіатуру, щоб натиснути потрібні кнопки якомога швидше.
 • Щойно ви зайшли в BIOS / UEFI, зайдіть у вкладку “Info”.
 • Тепер знайдіть у новому вікні “Product Name”. У цьому рядку ви знайдете повну інформацію про модель лептопа, включно з версією.

У цій же вкладці “Info” міститься докладна інформація про кожну комплектуючу пристрою (материнська плата, процесор, відеокарта, оперативна пам'ять, накопичувач та ін.).

Програмне забезпечення для ідентифікації пристрою

Усі вищеописані способи досить прості. Але якщо ви не шукаєте легких шляхів або просто вирішили перестрахуватися, скористайтеся додатковими сторонніми програмами:

 • AIDA64. Це універсальна утиліта з безліччю функцій. Щоб знайти модель лептопа, зайдіть у розділ під назвою “DMI”. Він розташований у системному пункті. Головний недолік програми в тому, що вона безкоштовна тільки протягом пробного періоду – 30 днів. З іншого боку, для того, щоб дізнатися інформацію про назву ноутбука, достатньо хвилини.
 • HWMonitor. Тут усе ще простіше, бо назва моделі знаходиться одразу під значком, який відсилає на робочий стіл.
 • Speccy. Тут усе те ж саме, як і в попередніх утилітах. Відмінність тільки в інтерфейсі.

Крім назви лептопа, за допомогою цього софта ви дізнаєтеся про технічний стан вашого пристрою, про всі його комплектуючі (апаратні елементи), їхні технічні характеристики. Для цього запустіть моніторинг системи, після якого ви отримаєте докладний звіт про роботу ноутбука і всіх його компонентів.

Поради та рекомендації для різних брендів ноутбуків

Залежно від бренду ноутбука, комбінації клавіш у BIOS для виведення на екран моделі різняться.

Як дізнатися модель ноутбука Асус через BIOS? Просто затисніть клавішу F2. Рідше можна використовувати “Delete” або F9.

А ось у ноутів Асер може бути як клавіша F2, так і F1. Спробуйте обидва варіанти. Якщо жоден із них не спрацював, введіть комбінацію “Ctrl+Alt+Esc”. Пам'ятайте, що всі клавіші мають бути затиснуті й активовані. Не натискайте їх по черзі! У старих моделях Асус і Асер використовується комбінація “Ctrl+Alt+Del”.

Як дізнатися модель ноутбука HP: спробуйте клавіші F10 або “Esc”. Якщо у вас стара модель лептопа HP, спробуйте по черзі такі клавіші: F8, F1, F11 або “Del”. Зверніть увагу, що пробувати кожну клавішу потрібно по черзі. Якщо одна не спрацювала, перезавантажте пристрій і спробуйте іншу кнопку. І так щоразу.

А взагалі з лептопами компанії “Hewlett-Packard” багато неясного. На деяких екземплярах ноутбуків може не спрацювати жодна з перерахованих клавіш. У цьому разі рекомендуємо зв'язатися зі службою підтримки. Для цього:

 • Зайдіть на офіційний сайт у саппорт.
 • Натисніть на кнопку “Дозвольте НР визначити вам продукт”.
 • На екрані висвітиться виробник, модель ноутбука і серійний номер, а також інформація про його модифікацію.

Зверніть увагу, що така опція є тільки у HP. На сайтах Lenovo або Асуса в розділі клієнтської підтримки ви такого не знайдете.

Як дізнатися модель ноутбука Леново: майже напевно спрацює клавіша F2. Якщо у вас ультрабук Леново, кнопку F2 потрібно затискати разом із “Fn”.

Для ноутбуків Dell або MSI також використовується кнопка F2. На старих моделях лептопів Делл використовуйте клавіші на вибір:

 • Esc.
 • F10.
 • F1.
 • Insert.

Висновок

Здавалося б, дізнатися модель свого ноутбука – найпростіше завдання. Але у різних брендів це можна зробити по-різному, а в деяких випадках не працює жодна з відомих інструкцій (як з HP). Тому на практиці завдання виявляється не таким вже й простим. Впевнені, що ця стаття допомогла вам визначити марку і серійний номер свого пристрою.

А якщо вам потрібна діагностика і дрібний ремонт ноутбука, звертайтеся до фахівців TELEMART.UA. Тим паче, що у нас є спеціальна послуга під цей запит, і вона діє на постійній основі. А якщо хочете повністю почистити ноутбук від пилу і замінити витратні матеріали, скористайтеся цією послугою.

Вирішили самостійно зібрати ПК? Використовуйте Конфігуратор ПК, який допоможе підібрати найкращі компоненти за найвигіднішими цінами, а заодно перевірить їх на сумісність один з одним.

Вам может быть интересно
Партнерство