FSP CMT340: Новий гравець для гравців
Тайванська компанія FSP Group спеціалізується на блоках живлення, в т.ч. промислових, яких у неї близько 300 найменувань тільки тих, що встановлюються в комп'ютерні корпуси різних специфікацій. Компанія впевнено входить у ТОП-10 виробників блоків живлення.
Але ще вона розробляє і продає корпуси для ПК і FSP CMT340 – один з них.
Подивімося на перше фото. Переднє загартоване тоноване скло прикриває три великих вентилятори. Разом з одним заднім вони повинні забезпечити комфортне й ефективне вентилювання корпусного простору. Ще ми бачимо бічну стінку корпусу з загартованого напівпрозорого скла і великий вентиляційний отвір зверху, прикритий фільтром на магнітній основі. Аналогічний, тільки трохи менший, знаходиться на нижній стінці.
Так що з базовим охолодженням все добре. Розглянемо ближче.
Дістаємо корпус, знімаємо прозору стінку, дістаємо зсередини пакет з інструкцією і рамкою для кріплення блоку живлення. Можете, до речі, переконатися в наявності заднього вентилятора. Зверніть увагу на місця для розташування блоку живлення і жорсткого диска. Блок живлення не просто нижнього розташування, а й взагалі захований в "підвал", куди ведуть зверху два стильних люки, більше схожих на засувки печі. Ці "люки" - насправді заглушки, на місце яких можна встановити SSD 2.5".
Ви розглянули задній вентилятор? Точно? Дивіться великим планом.
Тепер про передні. Хто знає, повинен був звернути увагу на кількість і форму лопатей, а ще на кількість проводів в шині підводки - вентилятори ще й тихі та з управлінням методом PWM (pulse-width modulation, він же ШІМ (Широтно-імпульсна модуляція). Але і це ще не все. Усі вони оснащені RGB підсвічуванням з керуванням.
Нижня частина корпусу великим планом, добре видно вищеописані "люки".
Вид ззаду.
Лицьова панель зі стандартним набором компонентів – 2 USB 3.0, конектори під мікрофон і навушники, HDD, ну і кнопка живлення, яка подвійна і з іншої сторони може керувати вбудованим підсвічуванням корпусу. Так, її не видно. Але вона є. У сенсі підсвітка. У вентиляторах.
І якщо ми знімемо задню бічну стінку, ми побачимо RGB контролер управління підсвічуванням. Залишилося під'єднати живлення до контролера, а його самого – до материнської плати для управління світловими ефектами. Звісно, материнська плата повинна підтримувати управління RGB. Більшість сучасних плат, що підтримують роботу з RGB контролерами, сумісні з контролером FSP CMT340, який в свою чергу, забезпечує 20 попередньо встановлених режимів і один ручний.
Уважний читач звернув вже увагу, що в корпусі дечого не вистачає. А саме – стійки кріплення для жорстких дисків і оптичних носіїв. Місце для двох SSD 2.5" ми вже бачили. Любителів оптики доведеться засмутити – їй місця немає, а ось два 3.5" пристрої помістяться в тому ж підвалі, що і блок живлення, в його передній частині. Відсіки для них забезпечені системами безгвинтового швидкознімного кріплення.
Вид знизу. Добре видно нижню вентиляцію з магнітним кріпленням фільтра-сітки.
Звільнивши основну частину корпусу від стійки для носіїв, розробники FSP CMT340 досягли її великої місткості при невеликих зовнішніх габаритах.
На цей корпус має сенс подивитися тим, хто серйозно захоплюється іграми або збирає собі ігровий ПК – не у всіх розмір звичайного ігрового корпусу викликає захват, а ось FSP CMT340 займе місця не набагато більше звичайного. Для екстремальних конфігурацій треба розглянути додаткове охолодження відповідно до рівня.
Зовнішній же вигляд – радикально чорний матовий корпус, тоновані скляні деталі бічної кришки та передньої панелі, наявність RGB підсвічування так і просяться під ігровий ПК.
Дуже стильно і функціонально. Рекомендовано для ігрових ПК.