Выгодный апгрейд ПК на базе видеокарт Factory Ref
Каталог
Акция
На периферию Cougar скидки до 25%
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

Дискретна чи інтегрована відеокарта? Що вибрати?

08.12.2023

Що таке дискретна відеокарта, а що таке інтегрована? У чому різниця між ними? Що означає інтегрована відеокарта для ноутбука, і чим вона відрізняється від такої карти у ПК? У цій статті ви дізнаєтеся про різницю в будові та функціональності цих 2-х видів відеокарт у ноутбука і стаціонарного комп'ютера, і зрозумієте, в якому випадку який вид вигідніше купити.

Зміст

Дискретна відеокарта

Це звичайна всім звична відеокарта, що продається в заводській коробці і підключається до материнської плати через роз'єм PCI-E x16. У неї є як мінімум один вентилятор охолодження (частіше 2 або 3), своя власна локальна оперативна пам'ять формату GDDR (у 2023 році найпопулярніші – GDDR6 або GDDR6X). Графіка обробляється за допомогою власного графічного ядра (GPU). Багато сучасних потужних дискретних відеокарт мають радіатор, який розсіює холодне повітря, що надійшло від вентиляторів, у всіх доступних напрямках. Станом на 2023 рік найбільшою, найпродуктивнішою і найдорожчою дискретною відеокартою для ПК є NVIDIA GeForce RTX 4090, а також її близький аналог від AMD – Radeon RX 7900 XT/X. Це ідеальний варіант для безкомпромісного 4К-геймінгу в будь-які новинки. Потенціалу цих карт вистачить ще мінімум на 5 років, а в недалекому майбутньому очікуємо на вихід NVIDIA 50** покоління з іще більшою продуктивністю і пропускною спроможністю.

Якщо ви прагнете поставити світовий рекорд за ФПС, любите топове і найдорожче залізо або просто працюєте професійним дизайнером чи монтуєте фільми, беріть дискретні відіки RTX 3090, RTX 4080, RTX 4090 від "зелених" або RX 7800 XT і RX 7900 XT від "червоних". Під 2К геймінг підійдуть дешевші і простіші варіанти: GeForce RTX 3060 Ti, RTX 4060 Ti, RTX 3070, RTX 4070, або Radeon RX 6800 XT, RX 6900 XT, RX 7600, RX 7700 XT. Для гри в роздільній здатності FullHD до кінця 2023 року залишається GeForce RTX 3060, а також новіша RTX 4060. Якщо вам більше до душі карти від AMD, вибирайте Radeon RX 6600 (XT) або RX 6700 (XT).

Зверніть увагу, що дискретна відеокарта для ноутбука відрізняється від такої для ПК за кількома критеріями:

  • Габарити.
  • Вага.
  • Система охолодження.
  • Продуктивність.
  • Енергоспоживання.

Одна й та сама модель відіка для ПК і ноута можуть помітно відрізнятися. Річ у тім, що ноутбуки мають компактні корпуси, навіть у геймерських моделей. Помістити в такий маленький корпус потужну відеокарту з сильним охолодженням не вийде. Тому розробники створюють карту менших розмірів зі слабшим охолодженням. Однак цієї "слабкої" системи охолодження має вистачати для ефективної роботи. Тому виробники урізають напругу (у Вольтах), а разом з нею падають продуктивність в одиницях бенчмарка (benchmark points), енергоспоживання і максимальна температура.

У дискретних карт для ноутбука є свої плюси і мінуси над картами для ПК. Переваги:

  • Вони менші за розміром.
  • Менше нагріваються.
  • Витрачають менше електроенергії.

Недоліки:

  • Їх неможливо витягти з ноутбука, щоб замінити на більш потужну. Тож якщо потрібен ноут з більш продуктивною картою, доведеться купити новий лептоп.
  • Продуктивність і потужність менші, ніж у аналогів для ПК.
  • Відповідно, ви отримаєте менше ФПС.
  • При багатогодинних щоденних ігрових сесіях частіше виникає ризик перегріву, ніж у відеокарт у системнику.

Якщо ви шукаєте дискретну карту для комфортного геймінгу, краще розглянути варіанти для ПК, як і взагалі збірку ігрового компа. Тим паче, що в TELEMART.UA є послуга збірки ПК під ваш бюджет і запити щодо "заліза". А якщо ви хочете самостійно підібрати комплектуючі та зібрати комп, отримавши від процесу кайф, на нашому сайті є безкоштовний Конфігуратор ПК. Він допоможе підібрати залізо за найвигіднішою ціною і підкаже, якщо раптом ви забудете додати якусь деталь або підберете несумісні комплектуючі.

Якщо ж ви дуже любите грати на ноуті, просто змиріться з тим, що тут технічні можливості дискретної відеокарти обмежені. Ну а для простої офісної роботи (копірайтером, контент-менеджером, програмістом, офіс-менеджером, маркетологом, СЕО-шником) навіть таких "ноутбучних" відіків вистачить позаочі.

Інтегрована відеокарта

Що таке інтегрована відеокарта? Пояснимо максимально просто: пам'ятаєте, що таке чіп процесора? Ось прямо в ньому розпаяна інтегрована відеокарта. У неї немає своєї оперативної пам'яті, для цієї мети вона використовує 1-2 Гб пам'яті ОЗП ПК або ноутбука. Продуктивність такої карти нижча, ніж у дискретної. Цікаво, що особливої різниці між інтегрованою картою для ПК і ноутбука немає. Хіба що все той же знижений TDP буде і в мобільному процесорі з відеоядром. Як наслідок, інтегрована відеокарта на процесорі для ноута буде менш продуктивною, ніж на процесорі для ПК.

Дискретна та інтегрована відеокарта: різниця

Найголовніша різниця між дискретною та інтегрованою відеокартою для ПК у тому, що дискретну можна замінити, а інтегровану – ні. Як ви пам'ятаєте, остання впаяна в чіпсет процесора, тож міняти доведеться весь процесор цілком. Дискретну карту можна просто від'єднати від роз'єму материнської плати і замінити на потужнішу і продуктивнішу, якщо дозволяє місце в корпусі для ПК. А процесор залишається все той самий. У ноутбуці в цьому відношенні особливої різниці немає. Неважливо, у вас дискретна або інтегрована карта – дістати і замінити ви їх все одно не зможете.

Але за іншими технічними параметрами все ж є різниця, чи стоїть у вас дискретна або інтегрована відеокарта в ноутбуці. Вбудована розташована на підкладці процесора і не має своєї пам'яті. Так що з нею ви ніяк не зможете заощадити пам'ять ОЗП. Вам доведеться спочатку брати ноутбук з великим об'ємом модулів оперативної пам'яті. Також більшого значення набувають такі показники, як частота і таймінг ОЗП. Те ж саме стосується ПК.

Продуктивність інтегрованої карти що в ПК, що в ноутбуці часто буде нижчою, ніж у дискретної. А щоб забезпечити їй ефективне охолодження, потрібно обов'язково встановити кулер для процесора (якщо він ще не встановлений виробником). Для ігор рекомендуємо дискретні відеокарти, причому це стосується як ПК, так і ноутбуків. Особливо якщо це сучасні вимогливі ігри, як-от:

  • The Last of Us.
  • Assassin Creed Mirage.
  • Starfield.
  • Hogwarts Legacy.
  • Lords of the Fallen.
  • Cyberpunk Phantom Liberty.
  • Mortal Kombat I.

Для гри в невимогливі шутери на кшталт CS 2, DOTA 2, Fortnite на кіберспортивних налаштуваннях вам вистачить навіть бюджетних вбудованих відеокарт для ноутбуків, як-от Intel UHD Graphics 600 або Radeon RX Vega 2. Їхньої продуктивності також вистачить для простої офісної роботи, перегляду фільмів або серфінгу в браузері.

Чи можна грати або працювати з графікою на вбудованій відеокарті?

Дискретна чи інтегрована відеокарта – яку з них обрати геймеру чи дизайнеру?

Спочатку розглянемо геймінг. Якщо йдеться про невимогливі стрілялки або старі браузерні іграшки, вбудованої карти вам вистачить що на ПК, що на ноутбуці. Тим паче, що в деяких моделях ноутів передбачено обидва види відеокарт: і дискретна, і інтегрована. Навіщо? За наявності достатнього об'єму ОЗП у ноуті вбудована карта випереджає дискретну в іграх. Ну а якщо ноут паралельно виконує інші завдання (відкриті програми, ведеться стрім), оперативна пам'ять буде завантажена, і тут якраз час переключитися на дискретну відеокарту, у якої є власна пам'ять. Так ви зможете уникнути фризів картинки. Але знову ж таки, йдеться тільки про невимогливі ігри та програми.

Якщо ж ви граєте в новинки на максимальних налаштуваннях, або віддаєте перевагу або 4К геймінгу, забудьте про вбудований відік.

Та ж сама порада підійде і професійним дизайнерам. Для роботи з графікою використовується тільки дискретна відеокарта з високою продуктивністю і досить потужним і ефективним охолодженням. Причому що вищі вимоги гри або програми для дизайну, то вища ймовірність, що відеокарта для ПК впорається краще, ніж її аналог у лептопі.

І все ж остаточний вибір сильно залежить від того, які саме ігри і на яких налаштуваннях ви плануєте пройти, або з якими прогами будете працювати дизайнером. Так що остаточний вибір завжди за вами. Єдино правильної відповіді тут немає.

Товары из публикации

Сборка и тестирование системы
Код: 089819
Хит продаж
4.9
Есть в наличии
12
12
10
15
Назначение: Для ПК
Вам может быть интересно
Партнерство