Каталог
Акція
До будь-якої повної конфігурації ПК отримуй послугу збирання у подарунок
До кінця: 00 Днів 00 Годин 00 Хвилин 00 Секунд
content
content
content
Обране Порівняння

Основи догляду за клавіатурою: регулярне чищення для продовження життя вашого ПК і ноутбука

20.11.2023

Навіть без активного використання на поверхні клавіш клавіатури накопичуються мікроби і пил. А якщо ви активно працюєте або граєте щодня, до них додаються волосся, частинки висохлої шкіри та інше сміття. На кейкапах залишається невеликий шар шкірного жиру з пальців. А якщо ми п'ємо газовані напої поруч із клавіатурою, кожна бульбашка газу вистрілює малесеньку краплинку напою, і частина таких крапельок може потрапляти на клавіші або між ними. Якщо ми їмо біля клави, на неї потрапляють крихти. Усі ці несприятливі фактори мають погані наслідки, наприклад, скорочують термін служби девайса. Тому важливо час від часу чистити його.

У цій статті ми розповімо, як почистити клавіатуру від усіх цих частинок, як чистити мембранну клавіатуру або "механіку", якщо пролили каву або іншу рідину, як почистити клаву ноутбука і чим вона відрізняється від чищення клави для ПК.

Зміст

Як часто чистити клаву

Незалежно від того, наскільки охайний господар клавіатури, її потрібно регулярно чистити. Просте поверхневе чищення – чудова профілактика, яка дасть змогу клавіатурі довше служити без поломок. Краще протирати клаву щомісяця, а якщо їсте біля неї – то кожні 2 тижні. Бажано, щоб кожна клавіша була ретельно протерта.

Глибоке чищення, під час якого знадобиться розбір клавіатури, проводьте рідше: раз на півроку, якщо їсте біля клавіатури, або раз на рік в інших випадках. Бажано не затягувати з глибоким чищенням, тому що сміття з часом потрапляє під кейкапи і може спричинити залипання або западання клавіші. Щоб видалити забруднення, доведеться зняти кейкапи, світчі та багато інших елементів, і ретельно очистити основу.

Якщо ж ви випадково пролили на механічну клавіатуру чай або іншу рідину, чистка потрібна негайно. Інакше відбудеться окислення контактів. Мембранна або ножична клавіатура герметичніша і стійкіша до рідин, але її теж краще розібрати і висушити. Незалежно від того, яка конструкція у клавіатури, її потрібно швидко висушити і очистити від рідини. Навіть у вологостійкої "мембранки" може відбутися зниження швидкості відгуку, а це вплине на швидкість ваших дій у шутерах та інших іграх. Тож у разі потрапляння великої кількості рідини на будь-яку клавіатуру доведеться відкласти справи й одразу ж розібрати та висушити девайс

Що підійде для чищення клавіатури

Як почистити клавіатуру комп'ютера від бруду? Для цього підготуйте невеликий набір:

  • Ганчірочка з мікрофібри. Добре підійде для протирання корпусу і зовнішньої поверхні клавіш.
  • Спирт і спонж. Вмочіть спонж у спирт і протріть кейкап клавіші з усіх боків після того, як розберете клавіатуру. Важливо використовувати ізобутиловий спирт. У жодному разі не протирайте клавіші простим медичним етиловим спиртом, інакше розкладка на кнопках зітреться (у тому разі, якщо вона нанесена фарбою).
  • Волога серветка. Чудова альтернатива спонжу. Її також можна вмочити в ізопропіловому спирті.
  • Волосиватні палички. Ідеально підходять для видалення бруду і пилу у важкодоступних місцях, особливо під клавішами.
  • Пластикова карта. Підійде для проштовхування вологої серветки між клавішами в тому випадку, якщо ви вирішили не розбирати клавіатуру і обмежитися поверхневим чищенням.
  • Щіточка або пензлик із ворсу. Підійде при поверхневому чищенні для видалення крихт і великих фрагментів сміття. Важливо, щоб ворс не обсипався.

Але це далеко не повний арсенал. Як почистити клавіатуру від бруду пилососом? Якщо ви розібрали клавіатуру, пилосос підійде для видалення бруду і пилу з внутрішньої частини клавіатури. Дуже важливо в цей час відкласти кейкапи та стабілізатори вбік, щоб пилосос випадково не затягнув один із них. Адже це дрібні деталі, які вільно проходять через трубу пилососа. Краще використовувати балончик зі стисненим повітрям – він відмінно вимітає пил із важкодоступних місць потужним потоком повітря. До речі, фен теж підійде.

Іноді для поверхневого чищення клавіш від пилу пропонують використовувати лизун. Його перевага в плинності, тобто під власною вагою він наче "затікає" в щілини між клавішами і приклеює до себе пил з бічних граней кейкапів. Але насправді ефективність лизуна переоцінена. Набагато надійніше протерти кожен кейкап з усіх боків спонжем або серветкою, змоченою в ізопропіловому спирті. Хоча це складніший і трудомісткіший процес, на виході ви отримаєте ідеально чисту клавіатуру. І вам навіть здасться, що вона нова.

Як чистити клавіатуру не розбираючи

Як почистити механічну клавіатуру поверхнево, не розбираючи? Ця проста інструкція допоможе вам:

  • Вимкніть клаву від мережі. Якщо вона бездротова – вимкніть живлення.
  • Переверніть клавіатуру і потрясіть її над відром для сміття. Так ви видалите великі крихти і частинки сміття.
  • Обробіть щілини між клавішами стисненим повітрям з балона. Направляйте балон від себе, майже паралельно клавіатурі. Так ви видалите частину дрібніших частинок пилу і бруду, і вони полетять убік, не забиваючись. Також можна видалити пил феном зі щіткою-насадкою.
  • Пил, що залишився, видаліть пензликом із довгим ворсом. Бажано, щоб пензлик був тонким і легко проходив у зазор між клавішами.
  • Тепер вмочіть спонж або серветку в ізопропіловий спирт і протріть зовнішню поверхню клавіш. Не використовуйте прості вологі серветки для рук – вони можуть залишати липкі розводи.
  • Обмотайте ще одну серветку навколо пластикової карти і протріть бічні поверхні кейкапів. За допомогою цієї ж карти ви зачепите і видалите трохи пилу і під кейкапами.

Описану процедуру проводьте раз на 2-4 тижні, якщо користуєтеся клавіатурою щодня. Але хоча б раз на рік варто розбирати клаву і чистити внутрішню частину, недоступну для простого чищення через клавіші.

Як чистити клавіатуру в повному розбиранні

Як почистити клавіатуру всередині? Зазвичай кейкапи кріпляться до стабілізаторів засувками, тому їх досить просто зняти скріпкою. Можна скористатися ножем або плоскою викруткою, але в цьому разі працюйте акуратно, щоб не пошкодити кейкапи. Перед їх зняттям обов'язково сфотографуйте клавіатуру, щоб за фото правильно прикріпити всі клавіші на свої місця.

А ось довгі кнопки, як Enter, CTRL і пробіл, можуть кріпитися на металеві затискачі. Зняти їх складніше, як і змонтувати назад. У деяких моделях ноутбуків зняття таких великих клавіш у принципі не передбачено. Тож будьте обережні, і якщо не впевнені, довірте демонтаж клавіш професіоналам.

Як почистити клавіатуру механіку, коли кейкапи вже знято? Тепер вам потрібно видалити світчі (якщо у клавіатури є так званий hot swap). Якщо механічна клавіатура без функції хот-свапа, світчі зняти не вийде. Протріть простір між ними. Якщо ж можливість зняти світчі є, видаліть їх. Під ними будуть контакти, їх краще не протирати, а просто обдути холодним феном або стисненим повітрям з балончика. Світчі, до речі, за потреби можна змастити. У мембранної клавіатури інша конструкція, і під клавішами розташована багатошарова мембрана. Її також досить обдути повітрям з балончика або фена. Але повітря з фена має подаватися холодне, адже перегрів може нашкодити мембрані.

Як почистити кнопки клавіатури (кейкапи)? Кожну зняту клавішу обполосніть у мильному розчині або протріть серветкою, змоченою в спирті. Також можна скласти всі кейкапи в чисту шкарпетку, зав'язати її зверху і замочити в мийному засобі. Потім промийте шкарпетку з клавішами під холодною проточною водою.

Тепер викладіть клавіші для просихання на сонці. Якщо не хочете чекати, поки волога випарується, висушіть їх феном. Коли кожна клавіша повністю висохла, кріпіть їх на місце: спочатку всі великі кейкапи, потім – решту.

Ми описали звичайний метод глибокого чищення, але є і більш прискіпливий – з повним розбиранням. У цьому разі розбирається корпус клавіатури, і чиститься верхня частина (нижня не потребує чищення). Покладіть верхню частину клави догори дном і акуратно видавіть клавіші. Не рекомендуємо знімати клавішу Enter через занадто складне кріплення – змонтувати її назад потім буде дуже складно. Далі промийте клавіші, як описано вище. Верхню частину клавіатури, що залишилася, можна промити під звичайною водою з-під крана. У куточках або місцях з'єднання використовуйте стару зубну щітку. Потім висушіть верхню частину клавіатури разом із вимитими в мильному розчині кейкапами.

Коли і верхня панель, і клавіші висохли, з'єднайте верхню і нижню частину клавіатури шурупами. Тепер вставте кейкапи на місця. Перевірте натискання на кожну клавішу і переконайтеся, що кожна кнопка справно працює. Також завжди пам'ятайте, що під час розбору клавіатури самостійно ви виконуєте всі дії на свій страх і ризик. Ви можете втратити гарантію або випадково пошкодити клавіатуру. Тому краще довірте це завдання професіоналам.

Як просушити клавіатуру після пролитої рідини

Як можна почистити клавіатуру від пролитого соку або чаю? Вимкніть девайс від мережі та переверніть, потім потрясіть над відром для сміття. Тепер протріть сухою ганчіркою або паперовими серветками.

Залиште клавіатуру на ніч, щоб вона остаточно висохла. Вранці перевірте, чи не залипають клавіші. Якщо деякі з них перестали працювати, використовуйте метод глибокого чищення, описаний вище.

Чистимо клавіатуру ноутбука

Як почистити клавіатуру ноутбука, не знімаючи кнопок? Вимкніть лептоп і переверніть його над відром для сміття, а потім злегка потрусіть. При цьому, тримайте ноутбук за корпус у середині однією рукою, і за середину кришки – іншою.

Як чистити клавіатуру лептопа від крихт? Підійде той самий поверхневий спосіб чищення, який ми описали для клавіатури ПК. Глибоке чищення зі зняттям клавіш потрібно робити дуже акуратно. На деяких моделях ноутбуків не передбачено знімання клавіш, тож повноцінно почистити її не вийде.

Як правильно чистити клавіатуру ноутбука від дрібних порошинок? Тут вам знову ж таки допоможе балончик зі стисненим повітрям. Замість нього можна використовувати і просту грушу для клізми.

Вам можливо підійде
Кешбек