Не купуйте звичайні роутери. Роутери для розширення домашньої мережі – це те, що вам потрібно, і ось чому
Підключення до мережі Інтернет у наших будинках і квартирах передбачає наявність Wi-Fi-роутерів, які забезпечують доступ через дротове або бездротове Wi-Fi-з’єднання, перенаправляючи та розподіляючи сигнал, що надходить від провайдера.
Сьогодні більшість клієнтських пристроїв, які ми використовуємо для доступу до Інтернету, використовують саме Wi-Fi-з'єднання. Це зручніший у використанні метод, адже ми «не прив’язані» до якогось конкретного місця дротом і можемо спокійно пересуватися по дому.
Роутери, які є у продажу сьогодні, умовно можна розділити на дві групи — це «звичайні» Wi-Fi-роутери та розширювані Wi-Fi-роутери з підтримкою Mesh-систем.
І в цій статті ми розповімо вам, чому ви повинні вибирати саме другий тип роутерів.
Причини, чому потрібно купувати саме розширювані Wi-Fi-роутери з підтримкою Mesh
На якість покриття Wi-Fi-сигналу в приміщеннях впливає безліч факторів: розташування кімнат, кількість і матеріали стін, наявність якихось перешкод, місце встановлення самого роутера тощо.
Що зазвичай відбувається, коли сигнал вже "не дістає" і потрібно розширити Wi-Fi-покриття в разі використання «звичайного» Wi-Fi-роутера? Ми додаємо репітери або інші роутери для передачі та посилення сигналу. Це простий та іноді недорогий спосіб збільшити покриття, але він має досить серйозні недоліки.
– У такій Wi-Fi-мережі зі встановленим репітером при перемиканні відбувається розрив із роутером і нове підключення до репітера. Якщо в цей час виконуються завантаження, розмова, відеозв’язок — вони будуть обірвані.
– Wi-Fi-клієнт не зможе автоматично підключатися до пристрою з кращим рівнем сигналу. А буде «приєднаний» до одного джерела доти, поки сигнал повністю не пропаде, а потім підключиться до іншого.
– Навіть у віддалених кімнатах і на різних поверхах, якщо житло велике, сигнал від Wi-Fi-роутера може й не зникнути повністю, але буде сильно послаблений. У такому разі клієнт Wi-Fi-мережі зберігатиме з’єднання саме з ним, замість того, щоб підключитися до найближчого репітера з найкращим рівнем сигналу.
– Налаштування, зроблені в роутері, не будуть автоматично застосовані в репітері. У цій мережі роутер і репітер виступають як окремі пристрої та вимагають індивідуального конфігурування.
Зважаючи на такі недоліки, будувати бездротову мережу в будинку на базі традиційного Wi-Fi-роутера та репітера (або іншого роутера) є далеко не найкращим рішенням.
Виходом у цій ситуації є так звані Mesh-системи. Наявність мережевих пристроїв із підтримкою Mesh (розширювані Wi-Fi-роутери, точки доступу, репітери) повністю вирішить зазначені вище проблеми.
Компанія ASUS у своїх мережевих пристроях приділяє дуже велику увагу Mesh-технологіям і в портфоліо має Wi-Fi-роутери з підтримкою Mesh (розширювані), спеціальні пристрої, розраховані на роботу в Mesh-мережах, а також Mesh-репітери.
Всі вони об’єднані підтримкою AiMesh для зв’язку між собою. AiMesh – це технологія, пов’язана з Mesh-системами у пристроях ASUS.
Додатково зазначимо, що у ASUS, за винятком моделей початкового рівня, всі сучасні Wi-Fi-роутери відносяться до розширюваних і підтримують Mesh!
Які переваги ми отримуємо в Mesh-мережах на базі пристроїв ASUS?
Використовуючи розширювані роутери, ми отримуємо Wi-Fi-мережу з «безшовним» роумінгом. При переміщенні по будинку Wi-Fi-клієнт буде автоматично непомітно переключатись до пристрою з кращим рівнем сигналу. І все це без обриву зв’язку. Якщо ви здійснюєте голосовий чи відеозв’язок через Інтернет, або граєте в онлайн-гру на смартфоні чи планшеті ніяких переривань не буде.
У разі, якщо в системі AiMesh будь-який пристрій припинить працювати, мережа автоматично переналаштується та продовжить функціонувати на базі вузлів, що залишились.
На відміну від рішень деяких конкурентів, система AiMesh відрізняється гнучкістю, адже в її складі можна без проблем об’єднати як спеціальні пристрої, розраховані на роботу в Mesh-мережах – у цьому випадку маються на увазі пристрої лінійки ZenWiFi, – так і «традиційні» Wi-Fi-роутери ASUS, головне, щоб вони мали підтримку AiMesh.
AiMesh дозволяє підбирати компоненти та розширювати Mesh-мережу відповідно до вподобань, фінансових можливостей і запитів.
Наприклад, порівняно недорогі популярні моделі типу ASUS RT-AX55, RT-AX58U V2 забезпечать хороший рішень швидкостей, в тому числі завдяки підтримці стандарту Wi-Fi 6, і дуже непоганий набір можливостей.
Ігрові моделі ASUS TUF Gaming AX5400, TUF Gaming AX3000 V2 привернуть увагу геймерів завдячуючи своїй функціональності та дизайну.
А такі моделі топ-класу, як ROG Rapture GT-AX11000, легко впораються з найбільшим навантаженням при великій кількості клієнтів і покажуть флагманський рівень продуктивності.
У рамках мережі AiMesh користувач отримує зручний централізований контроль над усіма AiMesh-пристроями з комп'ютера через вебінтерфейс або за допомогою смартфона, встановивши застосунок ASUS Router.
А ще AiMesh — ще підвищена безпека як самих мережевих пристрів, так і підключених клієнтів завдяки ряду технологій, включаючи фірмову AiProtection.
У підсумку
Як видно, переваги розширюваних роутерів із підтримкою Mesh над «звичайними» моделями більш ніж очевидні, особливо, якщо ви інтенсивно використовуєте Інтернет на багатьох пристроях і не хочете проблем з якістю Wi-Fi-сигналу в самих різних куточках вашої оселі.