Оперативна пам'ять 4 ГБ – комфортний мінімум для роботи та розваг
Багатьом користувачам достатньо базової продуктивності системи, оперативна пам'ять 4 ГБ – відповідний об'єм для збірки ПК під повсякденні сценарії. Планки з невеликою ємністю дають змогу заощадити на покупці й отримати прийнятну продуктивність у програмах і легких іграх.
В інтернет-магазині Telemart.ua можна купити оперативну пам'ять 4 ГБ з доставкою по Україні. У меню фільтрів можна впорядкувати моделі за виробником і ціною.
Кому підійдуть плашки на 4 ГБ
ОЗП 4 ГБ – універсальний об'єм, що підходить для широкого спектра завдань. Серед найпоширеніших сценаріїв можна виділити:
- Офісний ПК. Якщо ви використовуєте комп'ютер для редагування текстових документів, таблиць, презентацій і листувань, 4 гіга "оперативки" цілком вистачить для комфортної роботи.
- Доступний медіацентр. Щоб перетворити старий ПК на основний пристрій для перегляду фільмів, серіалів і музики, буде достатньо невеликого об'єму ОЗП. Особливо якщо використовувати прості програми, оптимізовані для роботи з медіафайлами.
- Емулятор відеоігор. Запуск ретро-ігор з консолей і старих систем не вимагає великого запасу оперативної пам'яті. Планка пам'яті 4 ГБ – оптимальний варіант для більшості емуляторів.
- Домашній NAS. Network Attached Storage – пристрій, який дає змогу зберігати і ділитися файлами по мережі. Ви можете зробити свій домашній сервер зі старого комп'ютера з планкою ОЗП на 4 ГБ. Для цього вам потрібно встановити операційну систему, яка забезпечить безпеку і зручність роботи з вашими файлами. Як правило, вона не вимагає багато "оперативки".
- Пристрій для домашньої системи відеоспостереження. Багато хто робить бюджетні збірки для контролю за тим, що відбувається вдома. Модуля достатньо, щоб запускати програми передачі сигналу і запису з камер.
Плашка оперативної пам'яті 4 ГБ підходить для роботи в багатоканальному режимі. У цьому випадку користувач купує кілька модулів для збільшення пропускної здатності. Це підвищує загальну продуктивність системи і дає змогу запускати вимогливі ігри та програми.
Стандарти оперативної пам'яті 4 ГБ
Існує кілька типів оперативної пам'яті, вони відрізняються за швидкістю передавання даних, напругою живлення і форм-фактором. Найпоширеніші DDR3 і DDR4. Їхні основні характеристики:
Технічні характеристики
|
DDR3
|
DDR4
|
Швидкість передачі даних
|
від 800 до 2133 МГц
|
від 1600 до 4800 МГц
|
Напруга живлення
|
від 1,35 до 1,65 В
|
від 1,05 до 1,2 В
|
Форм-фактор
|
DIMM (для настільних ПК) або SO-DIMM (для ноутбуків)
|
DIMM (для настільних ПК) або SO-DIMM (для ноутбуків)
|
Кількість контактів
|
240 (DIMM) або 204 (SO-DIMM)
|
288 (DIMM) або 260 (SO-DIMM)
|
Як видно з таблиці, DDR4 – більш сучасний і швидкий стандарт оперативної пам'яті, який також споживає менше енергії. Однак не всі материнські плати підтримують цей тип.
Як вибрати оперативну пам'ять 4 ГБ
Під час вибору оптимальної планки недостатньо орієнтуватися тільки на об'єм. Щоб купити "оперативку" 4 ГБ, потрібно враховувати інші чинники:
- Тип. Він має відповідати стандарту, який підтримує ваша материнська плата. Ви не зможете встановити DDR4 у слот для DDR3 і навпаки.
- Частота. Вона вимірюється в мегагерцах (МГц) і визначає, як швидко оперативна пам'ять може обмінюватися даними з процесором. Що вища швидкість, то краще, але також потрібно враховувати, що процесор і материнська плата можуть обмежувати максимальну частоту ОЗП. Тому немає сенсу купувати дуже швидку планку, якщо ваш комп'ютер не зможе її використовувати на повну потужність.
- Кількість модулів. Ви можете купити одну плашку на 4 ГБ або кілька. Другий варіант кращий, якщо ваша материнська плата підтримує режим двоканальної роботи. У цьому разі дані передаватимуться паралельно, що збільшить продуктивність системи. Однак для цього потрібно, щоб модулі були однакові за характеристиками.
- Таймінги. Це числа, які характеризують затримки під час роботи оперативної пам'яті. Вони зазвичай записуються у форматі CL-tRCD-tRP-tRAS-CMD (наприклад, 9-9-9-24-1). Що менші ці числа, то краще, але також потрібно враховувати швидкість оперативної пам'яті. Наприклад, модуль DDR3-1600 з таймінгами 9-9-9-24 працюватиме швидше, ніж модуль DDR3-1333 з таймінгами 7-7-7-21.
- Напруга. Величина визначає споживання енергії. Що менше значення, то менше тепла виділяється і тим довше служить модуль. Однак зниження напруги може призвести до нестабільності роботи системи, тому потрібно стежити за сумісністю з материнською платою і процесором. Зазвичай оперативка 4 ГБ працює в діапазоні від 1,2 до 1,65 В, залежно від стандарту і швидкості.
Разом з основними параметрами також варто враховувати додаткові. Це дасть змогу підібрати надійну та довговічну модель:
- виробник – краще обирати оперативну пам'ять від відомих і надійних брендів, таких як Kingston, Crucial, Corsair, G. Skill;
- терміни та умови обслуговування – зазвичай компанії надають гарантію від 3 до 10 років на свою продукцію;
- система охолодження – у деякі моделі встановлюють радіатори, вони допомагають знизити температуру пам'яті та збільшити її термін служби, але водночас збільшують розміри модулів і можуть заважати встановленню інших компонентів;
- підсвічування – декоративна функція, яка не впливає на роботу пам'яті, але створює потрібну атмосферу і підкреслює стиль комп'ютера.
На сайті Telamart.ua можна купити ОЗП 4 ГБ за вигідною ціною. Ми приймаємо оплату готівкою при отриманні, переказом на розрахунковий рахунок і банківською картою.