Процесори
Процесори для ПК обробляють всю інформацію на комп'ютері та виконують операції як у пам'яті самого комп'ютера, так і в пам'яті інших пристроїв (зовнішніх HDD і SSD дисків, флешок тощо). Якщо порівнювати будову комп'ютера з анатомією людини, то центральний процесор – це головний мозок. Його найголовнішою технічною характеристикою є продуктивність.
Продуктивність процесора
Вимірюється в умовних одиницях бенчмарка, які називаються points. Що вища продуктивність, то більше операцій може обробити проц одночасно без втрати у швидкості обробки даних. Вона залежить від 3-х технічних параметрів:
- Тактова частота. Вимірюється в мегагерцах і показує кількість оброблюваних операцій на секунду. Чим вона вища, тим швидше буде оброблятися інформація. Однак залежність між продуктивністю і тактовою частотою не завжди лінійна. Наприклад, є моделі процесорів, де нижча частота та вища продуктивність порівняно з іншими моделями.
- Середня кількість тактів на команду.
- Кількість команд для виконання певних дій.
Вибирайте процесор на ПК під будь-які завдання залежно від його продуктивності в benchmark points:
- Проста офісна робота – 5000-8000.
- Для простих ігор – 8000-12.000.
- Для сучасних ігор на максималках у FullHD – 12.000-16.000.
- Для 2К-геймінгу – 16.000-20.000.
- Для ігор у 4К без обмежень у налаштуваннях – 20.000-25.000.
- Для веб-дизайну і монтажу фільмів – вище 25.000.
Інші важливі характеристики процесора:
- Розрядність. Від цього параметра залежить підтримка 32- або 64-бітних додатків. Усі сучасні процесори підтримують 64-бітну архітектуру.
- Кеш-пам'ять. Впливає на швидкість обміну інформацією між процесором та іншими комплектуючими. Що більший об'єм пам'яті, то вища швидкість, і то вища вартість ЦП.
- Ядра. Чим їх більше, тим вища потужність (продуктивність), і тим швидше відбувається обробка даних. Цей показник побічно впливає на кількість ФПС в іграх поряд із продуктивністю відеокарти, герцовкою монітора та об'ємом ОЗП.
Як вибрати проц залежно від кількості ядер:
- 2-4 ядра – найпростіші завдання (побутові, офісна робота офіс-менеджером або секретарем).
- 6-8 ядер – для будь-якої офісної роботи і більшості ігор.
- 10-12 ядер – для вимогливих ігор з роздільною здатністю вищою за FullHD.
- 14-16 ядер – для безкомпромісного геймінгу в 4К.
- 24-32 ядра – для професійних дизайнерів і монтажерів фільмів. Ціна на такий процесор дуже висока. Він може використовуватися як серверний.
Переваги процесорів різних брендів
Процесор на комп'ютер випускається під 2-ма світовими брендами:
- Intel. У процесорів цього виробника більше можливостей для розгону, якісніші драйвери і ПЗ, а також вища продуктивність в іграх і потужність у перерахунку на одне ядро.
- AMD. Випереджають конкурентів за кількістю ядер і об'ємом кеш-пам'яті (особливо лінійка 3DX з великим об'ємом кешу L3 – третього рівня). Топові моделі цього виробника краще підходять для веб-дизайну і монтажу відео в порівнянні з аналогами від Інтел. Також "червоні" досягли успіху в створенні багатозадачних процесорів, які не "гальмують" під час одночасного запуску відразу декількох "важких" програм.
Які процесори для комп'ютера кращі – Intel чи AMD? Насправді, однозначної відповіді немає. Усе залежить від сфери застосування і завдань. За якістю виготовлення, довговічністю і технічними характеристиками процесори цих 2-х брендів рівнозначні між собою.
Типи роз'ємів процесорів
Роз'єми дають змогу під'єднати проц до такої комплектуючої, як материнська плата. Якщо порівнювати комп з організмом людини, то плата – це щось на зразок спинного мозку, черепно-мозкових і спинномозкових нервів. У кожного виробника свій роз'єм (сокет):
- Intel: LGA1151, LGA1151-V2, LGA1200 (найпоширеніший; підійде під офісний та ігровий ПК) і LGA1700 (поки що найдосконаліший).
- AMD: AM4, AM5.
На що звернути увагу під час вибору проца
Перш, ніж купити процесор тієї чи іншої моделі, перевірте, чи сумісний він за сокетом з вашою материнською платою. Модель сокета процесора і материнської плати вказані на упаковці і в технічній документації, а також на офіційному сайті виробника.
Вирішили купити процесор для ПК у TELEMART.UA? Зверніть увагу на такі параметри:
- Продуктивність.
- Кількість ядер.
- Об'єм кеш-пам'яті.
- Тактова частота.
А якщо боїтеся купити невідповідний процесор на ПК, звертайтеся за безкоштовною консультацією до наших фахівців: +38 (067) 400-08-80. Вони підберуть найкращий варіант за сумісністю з платою, продуктивністю, частотою та іншими параметрами. Ціна одна з найкращих в Україні! Наш магазин працює без вихідних, тож замовити процесор ви можете в будь-який день з 10:00 до 20:00. Продаж і доставка – по всій країні, крім окупованих територій.