Комп'ютер
Купити комп'ютер можна для ігор, роботи програмістом, дизайнером, копірайтером, маркетологом, СЕО-шником або офіс-менеджером. Причому для різних професій варто купити системний блок різного типу. Давайте розберемося, які є види стаціонарного ПК на ринку, і в яких сферах використовується той чи інший вид системних блоків.
Класифікація ПК
Інтернет магазин TELEMART.UA пропонує вам купити стаціонарний ПК будь-якого з 4-х видів за їх призначенням і технічними характеристиками:
- Офісні. Використовуються для роботи з текстами і таблицями, для перегляду веб-сторінок і використання офісних додатків. Такий комп не потребує дорогого потужного процесора, великого об'єму ОЗП, HDD або SSD, тому що не використовує вимогливі програми і додатки.
- Мультимедійні. Використовуються спеціально для перегляду та обробки відео, фільмів, графіки. Ними користуються веб-дизайнери та монтажери фільмів, а також студії звукозапису. Тут уже потрібні потужні процесори (центральний і графічний). Бажано, щоб центральний проц був флагманської лінійки (наприклад, у 13-му поколінні Intel це i9-13900KF). Рекомендований об’єм оперативної пам'яті – від 32 Гб і вище, але краще 64 Гб. Але ще важливіше мати потужну і продуктивну відеокарту, наприклад. NVIDIA GeForce RTX 4080, RTX 4090 або AMD Radeon RX 7900 XT / XTX. Такий тип ПК обов'язково повинен мати якісні динаміки.
- Ігрові. Потрібні для запуску і забезпечення високої продуктивності в іграх. Замість HDD бажано ставити в такий комп більш швидкісні диски SSD, а об'єм ОЗП має бути 16-32 Гб. Для шутерів на кшталт CS 2, DOTA 2 або Fortnite достатньо відеокарти RTX 3050 або її аналогів від AMD. А ось для проходження новинок 2023 року в FullHD потрібна мінімум RTX 3060, RTX 4060, RTX 3060 Ti або RTX 4060 Ti, AMD Radeon RX 6600 та ін. Відповідно, для 2К-геймінгу підійдуть карти від RTX 4070 і вище, а для 4К – від RTX 4080. Тобто потужність "заліза", особливо процесора і відеокарти залежать від того, які саме ігри і в якій роздільній здатності ви плануєте проходити.
- Універсальні. Поєднують у собі риси офісних, мультимедійних і, в деяких випадках, ігрових ПК. Залежно від конкретної моделі можуть мати різні характеристики, але зазвичай вони орієнтовані на універсальне використання.
Види системних блоків
Який купити системник залежно від розмірів, характеристик і сфери використання:
- Десктоп (настільний). Це звичайні блоки, розташовані на робочому столі. Часто мають яскраве підсвічування кулерів і одну стінку із загартованого скла, щоб користувач міг милуватися підсвічуванням через скло під час роботи або гри.
- Неттоп (Nettop). Це компактний домашній ПК менших габаритів і з нижчою продуктивністю на тлі десктопа. І хоча він підходить тільки для інтернет-серфінгу та найпростіших офісних завдань, він витрачає менше електроенергії, а його вартість помітно нижча.
- Моноблок (All-in-One). Тут усі основні компоненти (монітор, процесор, оперативна пам'ять, накопичувач) об'єднані в одному корпусі. Якщо ви віддаєте перевагу мінімалізму та економії місця, радимо замовити комп'ютер саме з таким системним блоком. Моноблоки зазвичай мають стильний і компактний дизайн.
- Серверний. Призначений для побудови серверів. Зазвичай більший і надає місце для встановлення безлічі жорстких дисків, ССД-дисків та інших серверних компонентів.
- Компактний (Small Form Factor – SFF). Мають обмежене місце для встановлення компонентів, але часто можуть похвалитися високою продуктивністю. До них належать такі форм-фактори, як Mini-ITX, Micro-ATX та інші.
- Рековий (Rackmount). Використовується для монтажу в стійки (реки) серверних шаф або стійок. Його часто використовують у центрах обробки даних.
Стаціонарний комп'ютер: плюси та мінуси
Чому все ж таки варто купити ПК замість ноутбука:
- Продуктивність. У корпус можна помістити більш потужні і габаритні компоненти (процесор, материнська плата, відеокарта та ін.). Корпус ноутбука досить маленький, тому потужне залізо просто не влізе туди за розмірами. До того ж під продуктивні компоненти потрібне потужніше охолодження, яке також вирізняється великими розмірами і не поміщається в компактний корпус лептопа.
- Можливості для апгрейда. З першого пункту випливає другий: розміри корпусу дають змогу замінити ту чи іншу комплектуючу на потужнішу і сучаснішу. У ноутбука таких можливостей немає.
- Більш продуктивні відеокарти. Якщо порівнювати одну й ту саму модель відіка для ПК і ноутбука, то версія для стаціонарного компа виявиться продуктивнішою. Це пов'язано з тим, що у відеокарти для ноутбука урізаний TDP, щоб вона менше грілася і не потребувала великогабаритних вентиляторів охолодження. Тобто, знову все зводиться до економії місця всередині корпусу лептопа.
- Краще охолодження. Знову ж таки, завдяки тому, що немає ніяких обмежень за розмірами кулерів.
- Більше пам'яті. Якщо вже зовсім простими словами, в стаціонарний ПК поміститься більше плашок ОЗП або HDD/SSD диски більшого об'єму.
А чому купити комп не завжди гарна ідея:
- Низька мобільність – ПК важко переносити з місця на місце через його розміри, вагу і безліч дротів.
- Займаний простір. Через великі габарити такий комп'ютер займає більше місця.
- Ціна на комп'ютер часто вища, ніж на ноутбук за інших рівних показників.
- ПК споживає більше електроенергії, ніж ноутбук.
На що звернути увагу під час вибору ПК і його комплектації
- Виробники. Рекомендуємо продукцію брендів Boxed Gaming (для невимогливих ігор), HEXO (для новинок на FullHD/2К) або EVOLVE (для безкомпромісної гри на будь-яких налаштуваннях).
- Форм-фактор. Визначтеся, скільки місця ви готові виділити під стаціонарний комп'ютер, і виберіть відповідний форм-фактор.
- Призначення: для роботи, навчання, ігор або мультимедіа.
- Залежно від особливостей: з підтримкою Wi-Fi, для стрімінга, з підтримкою вінілографії тощо.
Замовити ПК ви можете за телефоном +38 (067) 400-08-80 у будь-який день (без вихідних) з 10:00 до 20:00. Зверніть увагу, що наш каталог стаціонарних ПК буде постійно поповнюватися новими моделями від різних виробників. Доставка по всій Україні. Ціна на комп'ютер може бути на 20-30% нижчою під час сезонних розпродажів або у свята. Слідкуйте за нашими акціями тут. Також незалежно від вашого вибору моделі ПК, ми пропонуємо встановлення ліцензійної ОС Windows.