Материнські плати для ПК від інтернет-магазину Telemart
Материнська плата служить для об'єднання та координації роботи всіх інших деталей ПК. Тому вибір конкретної моделі робиться ретельно, адже від цього залежатиме продуктивність та надійність комп'ютера загалом.
Найбільш популярними брендами є ASUS, MSI, Gigabyte, AsRock – які представляють всі сегменти за ціною, форм-фактором та Socket.
Перш ніж купити материнську плату, визначіться з тим, під який процесор буде збиратися комп'ютер. Вибір визначає архітектуру та її сокет. Socket – гніздо для підключення процесора. Тип сокету вказаний у його супровідній інструкції. Вибір ядра і плати завдання взаємопов'язані і вирішуються одночасно, причому першим підбирається процесор з урахуванням потреб користувача, а потім сама плата. Проте, у разі апгрейду, ставиться завдання підібрати процесор до материнської плати, а не навпаки. Для цього необхідно знати модель материнської плати та тип сокету, який вона підтримує.
Важливим параметром при виборі є частота шини материнської плати. Чим вища частота і розрядність, тим вища пропускна здатність. Продуктивність комп'ютера залежить від пропускної спроможності шини. Потрібно уточнити, з якою максимальною частотою шини вона працює.
Важливе значення має чипсет материнки. Чіпсет – це набір мікросхем, з яких складається плата. На українському ринку представлені чіпсети виробництва NVIDIA, Intel, AMD та ATI. Вибір конкретного залежить від особистих переваг та фінансових можливостей. Тип впливає на те, яку ціну матиме материнська плата.
Кожну материнську плату комп'ютера обладнано слотами під оперативну пам'ять певного типу. На сьогоднішній день найпопулярніший тип – DDR4 та DDR3. Важливо звернути увагу на сумісність по частоті. Найбільш затребуваними частотами є від 2133 МГц до 3333 МГц.
При виборі цього аксесуару для ПК потрібно звернути увагу на форм-фактор плати. Найбільш популярними є стандарти: ATX, mATX (micro-ATX), mini-ITX. Цей параметр є важливим при виборі корпусу вашого ПК.
Окрім перелічених параметрів, види материнських плат розрізняються за наявністю та кількістю слотів PCI та AGP. PCI служить для підключення таких пристроїв як відеокарта, мережна картка, модем, звукова карта, ТВ тюнер і т.д. Кількість слотів відрізняється, слід заздалегідь визначитися з оснащенням комп'ютера.
Підключення жорсткого диска здійснюється через роз'єм SATA. Будь-яка модель має два або більше таких роз'ємів. Якщо планується підключати кілька дисків, потрібно купити материнську плату з необхідною кількістю роз'ємів.
Для тих, хто хоче купити мат плату з метою апгрейду свого комп'ютера, слід звернути увагу на наявність роз'єму IDE. Можливо, у комп'ютері, на якому заплановано апгрейд, встановлені диски з IDE шлейфом.
Материнки мають кілька роз'ємів USB. Крім того, у багатьох інтегровані відеокарти, мережеві та аудіо роз'єми. Вони також обладнані аудіо контролерами різного формату. Можна вибрати варіанти аудіо контролерів: стерео звук, звук 5.1. Останній варіант підійде тим користувачам, які збирають ігровий комп'ютер або комп'ютер для медіарозваг (кіно, музика і т.д.).
Для комфортної роботи із сучасними знімними сховищами потрібен швидкісний інтерфейс USB 3.0 зі швидкістю обміну до 4.8 Гб/с. При виборі материнської плати зверніть увагу, чи має вона підтримку цього інтерфейсу.