Каталог
Акция
К любой полной конфигурации ПК получай услугу сборки в подарок
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

Портативна зарядна станція: 6 критеріїв вибору

19.06.2024

Через нові блекаути по всій Україні нам знову доводиться замислюватися, який павербанк вибрати, і які виробники паверів найкращі. До речі, про це ми писали у цій статті.

Однак деяким людям потрібно підключити ноутбук, роутер, вентилятор (або кондиціонер), а заодно і зарядити свій смартфон. І все це – одночасно. Особливо це актуально для фрілансерів та людей, які працюють онлайн на віддаленні.

Тут одного павербанку не вистачить. Так, до нього ви підключите роутер, і ми навіть писали, як це зробити в одній із наших свіжих статей у блозі. Але що робити з ноутбуком, адже він розрядиться через 2-4 години, а світло через цей проміжок часу можуть так і не ввімкнути… Тоді найкраще рішення купити портативну зарядну станцію. Це набагато дорожче, ніж купівля павербанка, навіть якщо він на 50.000 мА*ч. Зате ви зможете заряджати одночасно кілька девайсів, включаючи ноутбук, робочий планшет та свій смартфон. І тепер ви зможете комфортно працювати в розпал блекауту, відстежувати курси криптовалют і торгувати на Binance, а також завжди бути на зв'язку з близькими людьми!

У цій статті ви дізнаєтеся, за якими критеріями найкраще вибрати портативну зарядну станцію, які роз'єми та порти для підключення бувають на таких пристроях і як правильно користуватися станцією.

Зміст

6 критеріїв для вибору портативної зарядної станції

При виборі портативної зарядної станції в розпал літнього блекауту в Україні 2024 року важливо враховувати кілька ключових критеріїв, щоб пристрій був максимально ефективним та надійним:

  • Ємність аккумулятору. Чим вища ємність, тим довше зарядна станція зможе живити ваші пристрої. Для тривалих блекаутів рекомендується вибирати станції з ємністю від 300 Wh та вище, щоб забезпечити можливість багаторазового заряджання смартфонів, ноутбуків та інших пристроїв, а також роботу дрібної побутової техніки.
  • Потужність та кількість вихідних портів. Зверніть увагу на максимальну вихідну потужність станції. Вона повинна бути достатньою для заряджання та живлення ваших пристроїв. Для побутових приладів та електроніки вибирайте станції з вихідною потужністю від 100 Вт та вище. Додатково переконайтеся, що станція має достатню кількість та різноманітність вихідних портів, включаючи USB-A, USB-C, AC-розетки, DC-порти та автомобільні зарядні порти (12 В). Це збільшить сумісність із різними пристроями.
  • Можливості заряджання станції. Перевірте, які методи заряджання доступні для зарядної станції. Ідеально, якщо вона підтримує зарядку від мережі, автомобільного прикурювача та сонячних панелей. Це забезпечить гнучкість та можливість заряджання в різних умовах. Також зверніть увагу на час, необхідний для повного заряджання станції. Швидка зарядка від мережі (менше 5-6 годин) буде перевагою.
  • Надійність та безпека. Надійність – це якість збірки. Вибирайте станції від відомих та перевірених виробників, таких як EcoFlow, Jackery, Goal Zero. Це гарантує надійність та довговічність пристрою. Дуже важливо, щоб станція мала системи захисту від перегріву, перевантаження, короткого замикання і перезаряду. Це важливо для безпечної експлуатації та захисту підключених пристроїв.
  • Переносність та зручність використання. Переконайтеся, що зарядна станція є достатньо компактною та легкою для перенесення, якщо планується її часте транспортування. Важливо, щоб у неї були зручні ручки та колеса. А зручний інтерфейс, наявність дисплея для відображення рівня заряду і часу роботи, що залишився, а також інтуїтивно зрозумілі елементи управління зроблять використання станції більш комфортним.
  • Додаткові функції. Деякі моделі постачаються з інтегрованими або сумісними сонячними панелями, що дає змогу зарядити станцію від сонячної енергії в умовах відсутності мережі. Також в умовах блекауту не завадить вбудований потужний ліхтар. Потрібна і підтримка інвертора чистої синусоїди. Це особливо важливо для чутливих електронних пристроїв, таких як ноутбуки та медичне обладнання, забезпечуючи стабільне та безпечне живлення.

Можливості та функції портативної зарядної станції

У переносних зарядних станцій завжди є кілька вихідних роз'ємів. Чим більше видів портів, тим краще:

  • DC-роз'єм. Використовується для відеокамери, моніторів, ноутбуків, фотоапаратів.
  • Lightning. Призначений спеціально для iPhone, iPad, iPod.
  • XT60. Розроблено для зарядки електросамокатів та електровелосипедів.
  • USB Type A та Type C. Використовується для заряджання смартфонів, павербанків та ін.
  • Гніздо під прикурювач. Відмінно підходить для підключення відеореєстратора, навігатора, пилососа, компресора.
  • Розетка 220 Вольт.
  • Порт для заряджання самої станції. До речі, дорогі моделі мають і бездротову зарядку.

Ні для кого не секрет, що станція весь час має бути заряджена. Бажано – повністю, ну чи хоча б частково, інакше яка від неї користь? А ось заряджати портативну електростанцію можна кількома способами:

  • Через розетку від електромережі. З одного боку, це найпростіший спосіб. З іншого боку, якщо у вас не планові, а аварійні відключення, ви не знаєте, коли вам точно дадуть світло. А якщо заряду її акумулятора не вистачить? Багато хто пам'ятає тотальні блекаути в Одесі у грудні 2022 – на 7-14 діб!
  • Від генератора. Це відмінне рішення у випадку аварійних відключень.
  • Від автомобільного прикурювача. Звісно, доведеться спалити чимало бензину чи соляри, доки станція зарядиться на 100%. Швидкість заряджання в цьому випадку в 2,5-3 рази нижча, ніж від електромережі через розетку. Але у вкрай тяжких випадках це теж варіант.
  • Від сонячних панелей. Це рішення одне із найвигідніших, але теж має свої недоліки. Наприклад, важливо, щоб погода була сонячною (а що робити взимку, дощ чи вночі?). Зрештою, покупка панелей теж обійдеться недешево.

Час заряджання портативної станції залежить від ємності акумулятора та джерела живлення. Через просту розетку ви зарядите станцію набагато швидше, ніж через прикурювач в автомобілі. Якщо у вас тільки планові відключення світла, але за графіком електрику дають лише на 2-3 години, беріть модель із функцією швидкого заряджання. Ви встигнете повністю зарядити станцію за цей час, щоб потім використовувати її протягом 7-10 годин. Якщо зважити на те, що саме такі суворі реалії прогнозують аналітики УкрЕнерго взимку 2024/2025, станція з опцією швидкої зарядки – чудове рішення!

Досить зручно підключати станцію до домашньої мережі. Для цього встановіть на щитку трипозиційний перемикач, а потім підключіть його до кабелю мережі. За допомогою вилки підключіть кабель до електростанції. Як тільки світло знову вимкнуть, перемикач потрібно включити вручну. А якщо у вас немає можливості вручну вмикати тумблер, використовуйте автоматичне введення резерву (АВР). Це спеціальний пристрій, який при вимкненні світла подає сигнал у блок живлення. Це автоматично включає переносну зарядну станцію.

Є й інший спосіб, хоча небезпечний:

  • На електрощитку вимкніть вступний автомат.
  • Вставте одну вилку у станцію.
  • Увімкніть станцію.

Щоправда, виробники не рекомендують підключати переносну станцію через мережевий кабель із двома вилками, оскільки це може призвести до короткого замикання. Це, у свою чергу, виведе станцію з ладу, а за найгіршого сценарію можлива пожежа. Тому ми рекомендуємо суворо дотримуватися інструкцій щодо використання зарядної станції.

Як правильно користуватися станцією

Щоб використовувати весь потенціал зарядної станції, дуже важливо вміти нею правильно користуватися. Інакше ви просто викинете гроші на вітер, адже станція коштує недешево, але принесе мало користі.

Насамперед, давайте розберемося, де найкраще розташувати станцію. Тут строгих обмежень немає: можна у будь-якому приміщенні, а можна на балконі. Головне щоб станція була надійно захищена від атмосферних опадів. Найкраще поставити девайс там, де розташовуються і пристрої, які від неї заряджатимуться. Наприклад, у робочому кабінеті, вітальні, спальні чи кухні.

Зверніть увагу, що ставити зарядну станцію біля потужних обігрівачів заборонено! Також не ставте її у ванній кімнаті, якщо там відносна вологість перевищує 60%.

Ще кілька порад щодо експлуатації портативної зарядної станції:

  • Ніколи не залишайте станцію біля потужних обігрівальних батарей або інших подібних приладів.
  • Також заборонено залишати повністю розряджену станцію в кімнаті, де температура опускається нижче за нуль (у сараї, гаражі або коморі). Низькі температури виведуть із ладу гальванічний елемент батарей.
  • При перевезенні батареї додому везіть її акуратно, щоб не вдарити і не пошкодити.
  • Також рекомендуємо підключати пристрої безпосередньо до зарядної станції. Краще відмовитись від використання подовжувачів. При гострій необхідності ви можете підключити станцію до домашньої мережі, але при цьому обов'язково дотримуйтесь рекомендацій виробника, описаних в інструкції.

Бажаємо вам удачі у виборі переносної електростанції!

Вам может быть интересно
Кешбек