Выгодный апгрейд ПК на базе видеокарт Factory Ref
Каталог
Акция
На периферию Cougar скидки до 25%
До конца: 00 Дней 00 Часов 00 Минут 00 Секунд
content
content
content
Избранное Сравнение

Основи догляду за клавіатурою: регулярне чищення для продовження життя вашого ПК і ноутбука

10.10.2023

Важливо чистити не тільки кулери, а й клавіатуру, інакше в найвідповідальніший момент кнопка може залипнути. У роботі це призведе до того, що програміст або копірайтер не знатиме, чи спрацювала клавіша, і витратить час на повторну перевірку, а також повернення клавіші в стрій. В іграх ще гірше: неспрацьовування клавіші в шутері відведе вас від бажаної перемоги або підставить під кулю і подарує фраг вашому ворогові. У цій статті ми розповімо, як почистити механічну клавіатуру або клаву будь-якого іншого типу, які засоби видалять забруднення, і як ефективніше видалити крихти або пил.

Зміст

Чому клавіатуру потрібно чистити регулярно

Через потрапляння крихт, пилу і бруду кнопки починають спрацьовувати з уповільненням. У підсумку, відбувається залипання однієї з кнопок. Щоб бути впевненим, що клавіша спрацювала, на неї доведеться натискати сильніше, а це зношує світч і кейкап. Якщо ви геймер до мозку кісток, то прекрасно зрозумієте, як неприємно втратити можливість завалити чергового рака через неспрацьовування кнопки. Згодом ви помітите тугість ходу клавіші, навіть якщо вона не залипла. Натискання спрацьовує через раз, швидкість відгуку падає. Це не тільки про втрачені можливості. Це про відсутність задоволення від гри.

Нарешті, бруд з часом виводить клавіатуру з ладу. І буде дуже добре, якщо це була окрема клава для ПК, а якщо вбудована в ноутбук? Її ремонт перетвориться на справжнє випробування, а в гіршому разі доведеться купувати новий ноут.

І, мабуть, найстрашніший ворог для клави – вода або будь-яка інша рідина. Вона окислює апаратні складові та може вивести клавіатуру з ладу. А якщо рідина проникла в клавіатуру ноутбука, вона може вивести з ладу і весь лептоп.

Не дарма існує приказка: "Профілактика – краща, ніж медична практика". Регулярне чищення клавіатури допоможе уникнути незручностей і зайвих витрат у майбутньому. На цю просту процедуру можна подивитися як на вигідну інвестицію, адже зекономлені в перспективі гроші дорівнюють заробленим.

Нижче ми розглянемо, як почистити клавіатуру ноутбука, не знімаючи кнопок, як чистити мембранну клавіатуру, і які інструменти найефективніші для чищення залежно від типу клавіатури і конкретної ситуації.

Які засоби та інструменти використовувати для чищення?

Чим і як чистити клавіатуру? І як часто потрібно це робити? Якщо ви часто користуєтеся клавою, їсте над нею або п'єте напої, а також проводите багато часу перед комп'ютером за роботою і їжею, чистити клавіатуру потрібно раз на місяць. Якщо ви помітили на клавіатурі ноутбука тільки великі крихти і сміття, просте струшування допоможе їх видалити. Переверніть лептоп і потрясіть його над відром для сміття. При цьому дуже важливо тримати ноут за бічні грані, притримуючи кріплення.

Набагато частіше між клавішами застряють дрібні частинки пилу, волосинки, фрагменти висохлої шкіри. Вони ніби прилипають, і струшування не допомагає їх видалити. Як почистити клавіатуру в цьому випадку? На допомогу приходить пензлик. Це може бути спеціальний пензель для чищення клавіатури або простий пензель для малювання аквареллю. Але перед його використанням як слід поводіть ворсом по долоні. Якщо під час натискання на долоні залишаються ворсинки, пензель не підійде. У нього швидко випадає ворс, і під час чищення ви ще більше забрудните клаву.

Як правильно почистити клавіатуру з використанням пензля? Насправді, недостатньо просто провести пензликом між клавішами. Ви піднімете пил ближче до поверхні, але не видалите його повністю. Відразу після пензля використовуйте вологу серветку або ганчірочку. Також підійде мікрофібра, яка видаляє не тільки сміття, а й статичну електрику. Для змочування використовується як вода, так і ізопропіловий спирт. Але важливо не переборщити зі спиртом. Його має бути небагато, щоб він одразу випаровувався з поверхні клавіш, не залишаючи крапель. Спиртовий розчин вбиває шкідливі бактерії та видаляє жир і піт, залишені немитими пальцями. Також не можна використовувати етиловий спирт, бо він може розчинити написи на клавішах.

Самі кейкапи найкраще протирати спонжем або ганчірочкою, змоченою в спеціальному засобі для догляду за оргтехнікою. Найчастіше такий засіб продається у вигляді спрею. Його зручно наносити на серветку або ганчірку, щоб потім ретельно протерти кожну клавішу.

Якщо ви не хочете перетворювати догляд за клавіатурою на культ і витрачати на це по 2 години, використовуйте пилосос або балончик зі стисненим повітрям. Але тут важливо контролювати силу повітряного потоку, щоб не повитягувати клавіші. Якщо у вас немає балончика, або ви боїтеся використовувати пилосос, скористайтеся феном. Тримайте його на відстані від 15 см і далі. Повітря має бути холодним, інакше ви можете розплавити контакти. Ще один незвичайний спосіб впливу повітрям – "груша". Вона видуває дрібні частинки пилу природним способом за допомогою простого натискання.

Як правильно почистити механічну клавіатуру лизуном? Лизун славиться своєю здатністю збирати дрібний ворс, пил, волосинки і крихти. Покладіть слайм прямо на клавіші (комп'ютер у цей час має бути вимкнений). Потім плавно перекочуйте його в бік. Можна просто прикласти його до клавіш, а потім зняти. Всупереч загальній думці, лизун – малоефективний спосіб прибрати пил або мікрочастинки. З усіх описаних у статті методів його ми рекомендуємо в останню чергу.

Як правильно чистити клавіатуру, якщо пил застряг під клавішами, і всі вищеописані методи не допомогли? У цьому разі доведеться зняти клавішу, особливо якщо вона залипла. Якщо у вас клавіатура для ПК зі знімними кейкапами, просто підчепіть кнопку і зніміть її зі світча. Це чудовий спосіб почистити сам світч на механічній клавіатурі. Тільки важливо не пролити спиртовий розчин або засіб для чищення оргтехніки на світч. Річ у тім, що механічна клавіатура дуже вразлива до пролитої рідини, особливо якщо частина кейкапів знята. Мембранна клава краще захищена від рідин, але на неї краще теж нічого не проливати.

Коли ви зняли кейкап, видаліть щіточкою пил. Важкодоступні ділянки протріть ватною паличкою, заздалегідь змоченою в ізопропіловому спирті або розчині для чищення оргтехніки. Якщо у вас немає ватних паличок, намотайте шматочок вати на зубочистку.

Що робити, якщо ви залили клавіатуру

Нагадаємо, що механічна клавіатура особливо вразлива перед рідинами. Під світчем кожної клавіші розташована електрична кнопка, і контакт із водою може спричинити замикання або окислення металевих деталей. Крім того, рідина може проникнути на материнську плату, і тоді клавіатуру можна сміливо викинути. З ножичними і мембранними клавами в цьому плані набагато простіше. Але незалежно від типу клавіатури, вам знадобиться повне розбирання клавіш. Причому не тільки залиплих, а взагалі всіх. Чищення проводиться в 5 кроків:

  • Знеструмте ПК або ноутбук. Про всяк випадок сфотографуйте клавіші, щоб потім правильно поставити їх на місця.
  • Кейкапи знімають за допомогою викрутки або скріпки. Для цього потрібно підчепити клавішу збоку, докладаючи мінімум зусиль (пластик найчастіше тонкий, а тому його легко пошкодити). Довгі клавіші можна знімати металевими плоскогубцями, але теж дуже обережно.
  • Після зняття всіх кнопок потрібно почистити стики в місцях кріплення з лептопом або основою клавіатури для ПК. Для цього підійде паперовий рушник або мікрофіброва серветка. До речі, можна використовувати і замшу. Продуйте перемикачі та основу клавіатури феном або балончиком зі стисненим повітрям.
  • Якщо ви використовуєте рідкі засоби для чищення, спочатку просушіть кнопки після протирання, а потім встановіть на місце. Протріть клавіші та залиште висихати, а ще краще – висушіть феном (холодним повітрям).
  • Під час встановлення кейкапів на світчі ставте спочатку великі клавіші, як-от пробіл, Shift, Enter тощо. Простежте, щоб металеві перемикачі були встановлені у відповідні їм гнізда. Потім ставте на місце інші клавіші. Встановіть їх у правильне положення і трохи притисніть, поки не почуєте клацання. Якщо ви почули клацання, значить, правильно закріпили кнопку.

Як знімати клавіші клавіатури ноутбука?

А на ноутбуці як чистити клавіатуру від пилу? Особливо якщо пил проник під клавіші? Доведеться знімати клавіші, а на ноутбуці цей процес сильно відрізняється від зняття клавіш на клавіатурі для ПК.

Як правильно чистити клавіатуру на ноутбуці, якщо ви пролили на неї рідину? Спочатку переверніть ноутбук і потрясіть його, щоб злити якомога більше рідини. Потім вам точно так само доведеться знімати клавіатуру. Незалежно від того, чи будете ви чистити ноут від пилу, чи від рідини, клавіатура знімається так:

  • Відкрутіть гвинтики, на які кріпиться монолітна клавіатура ноутбука.
  • За допомогою тонкої викрутки підчепіть пластикову частину обшивки, зніміть її і дістаньте клавіатуру.
  • Опустіть монолітну клавіатуру ноутбука в тазик із водою кімнатної температури (15-20 градусів). Двома руками натискайте на кожну кнопку. Так вода швидше потрапить у рухомі частини.
  • Залиште клаву у воді на 3-5 хвилин.
  • Знову натискайте на кожну з клавіш і дістаньте клаву з води.
  • Промийте кнопки дистильованою водою або водою, очищеною через фільтр зворотного осмосу.
  • Протріть кожну клавішу насухо, а потім обдуйте феном.

Якщо на ноутбуці не монолітна мембранна клавіатура, а окремі клавіші з механічними перемикачами, доведеться знімати кожну кнопку окремо. Обполосніть кожну кнопку проточною водою і обробіть антисептиком. Можна використовувати спеціальний спрей для екрана монітора. Потім просушіть кожну кнопку феном або балончиком зі стисненим повітрям.

Тепер ви знаєте, як почистити клавіатуру всередині, як почистити залиту клавіатуру ноутбука або ПК, і як почистити механічну клавіатуру від пилу. І пам'ятайте, що важливо чистити клавіатуру хоча б раз на місяць, а не коли ситуація вже критична, і грати / працювати вже просто неможливо. Тоді клава прослужить довгі роки.

Вам может быть интересно
Партнерство