Застосування паяння у ролі внутрішнього теплового інтерфейсу, яку отримали процесори AMD сімейств Threadripper і Ryzen, дало чудову теплопровідність та ефективне охолодження CPU. Така особливість стала чи не ключовою перевагою над процесорами Intel із використанням термопасти.
Припій гарантує найтісніший контакт між каменем та теплорозподільником процесора. У цьому випадку від того, наскільки ефективна система охолодження безпосередньо залежить швидкість відведення тепла кремнієвої пластинки, що знаходиться всередині.
Тому навіть ентузіасти вважають за краще не «скальпувати» CPU з метою збільшення швидкості та ефективності відведення тепла. Насамперед, це досить складно в технічному плані і супроводжується ризиком пошкодження чіпа. До того ж, дана процедура на практиці не має жодного сенсу, оскільки покращити відведення тепла за її допомогою не вдасться.
Виробничий припій справді гарне рішення, при цьому пайка потребує додаткової операції з термобробкою, а це робить виробничий процес більш складним і, за фактом, безпосередньо впливає на підвищення вартості процесорів. Тому в гібридних чіпах Ryzen 3 2200G і Ryzen 5 2400G, що недавно з'явилися у продажу, використовується термопластичний інтерфейс. Ця особливість викликала невдоволення у ряду користувачів і побоювання з приводу того, що в 12-нм процесорах Ryzen 2-го покоління, що готуються до випуску, також можливе використання термопасти, але не припою.
Виробник поспішив прояснити ситуацію і заспокоїв своїх шанувальників, повідомивши, що в нових процесорах Ryzen, продаж яких заплановано на середину весни, буде використаний саме припій. Як заявили розробники, чіпи для ентузіастів – особлива ніша комплектуючих, тому нові Ryzen без убудованого графічного ядра отримають термоінтерфейс виключно на основі припою. Компанія AMD чудово розуміє, наскільки це важливо, особливо для любителів обчислювального розгону.