Технологія Wi-Fi Mesh: як зробити швидкий та стабільний інтернет у всьому будинку

Технологія Mesh Wi-Fi в користувацький сегмент перейшла з бізнес-сегменту, де критично важливе якісне, широке і безпечне покриття мережею великих приміщень. Звичайним користувачам технологія Mesh також відкриває доступ до безпечного високошвидкісного Wi-Fi із широким радіусом дії.
Користувацька Mesh Wi-Fi створена для тих, хто має вдома слабке або неповне Wi-Fi покриття, а також для тих, кому потрібна нескладна Wi-Fi система, яку легко налаштувати самому.
Що являє собою Wi-Fi Mesh система для дому?
Wi-Fi Mesh системи являють собою осередки, в яких працюють окремі модулі. Один модуль – один осередок. Кожен модуль – це окремий пристрій, який можна порівняти зі звичайним роутером. Як правило, Wi-Fi Mesh системи можна придбати у різних комплектах постачання. Можна купити комплект з одного, двох або трьох модулів.
У Wi-Fi Mesh системах немає головного пристрою, до якого підключаються додаткові модулі. Всі пристрої в такій системі однакові і рівні між собою, вони можуть дуже швидко з'єднуватися один з одним бездротовою мережею і роздавати Wi-Fi на більші ділянки, ніж це зробив би один роутер.
При цьому, ви можете придбати один модуль і використовувати його як звичайний Wi-Fi роутер. Але якщо вам його покриття буде недостатньо, ви купуєте ще один такий самий (або сумісний) модуль. Процес підключення нових модулів дуже простий - вмикаєте новий модуль в розетку, буквально за кілька секунд він приєднується до модуля, який у вас вже є, і вони починають працювати в парі. Все, зона покриття якісним інтернетом у вашому будинку розширена.
Що важливо, інтернет-кабель що заходить у квартиру ви підключаєте до одного модуля і вже він ділиться інтернетом з іншими модулями вашої Mesh системи. До інших модулів треба підключити лише живлення.
Всі ці модулі створюють єдину, швидкісну, безшовну Wi-Fi мережу на всю квартиру, приватний будинок або навіть подвір’я. Завдяки модульній системі, радіус покриття Wi-Fi мережі дуже великий. Жодних "мертвих зон". Можна додати стільки модулів, скільки вам потрібно.
Наш власний досвід каже, що для стандартної квартири на 3 кімнати і площею від 75 кв.м. оптимально брати систему з 2-3 модулів, наприклад, TP-LINK Deco X60 AX3000.
Така система, на відміну від одиничного роутера, покриє всю площу квартири (у тому числі балкони та лоджі) бездротовою мережею без провалів за швидкістю. Причому, до інших модулів у системі можна підключати пристрої і за допомогою кабелю. Як правило, на кожному модулі для цього є порти LAN. Якщо у вашому будинку кілька пристроїв у різних кімнатах, які потребують підключення до мережі по кабелю, можна використовувати в кожній кімнаті окремий модуль і короткий мережевий кабель для підключення до нього, а не тягнути через увесь дім кабелі до базового пристрою.
Основні переваги систем Mesh
Великий радіус дії Wi-Fi-мережі за рахунок модульної системи. Наприклад, один модуль Wi-Fi Mesh системи не покриває мережею весь будинок, або Wi-Fi потрібен також у дворі та в гаражі куди сигналу одного модуля не вистачає. Для цього просто купується ще один такий або сумісний модуль. Вони з'єднуються і розширюють Wi-Fi мережу, причому без втрати швидкості, сірих зон і практично без збоїв у роботі. Якщо ж один із модулів "відлітає", то система автоматично відновить з'єднання через інші модулі.
Безшовний Wi-Fi: одна мережа на весь будинок. Wi-Fi Mesh системи створюють справжню безшовну мережу Wi-Fi в радіусі дії всіх встановлених модулів. Пояснимо на життєвому прикладі: коли ви зі смартфоном у руках, захоплені відеодзвінком або чатом переміщуєтеся по дому, в якому мережа створена за допомогою Wi-Fi Mesh модулів ви не помітите погіршення якості зв'язку або розриву в ті моменти, коли виходите із зони дії одного модуля та переходите в зону дії іншого. Момент перепідключення пристрою в таких системах непомітний, немає гальмування або обриву з'єднання. Простіше кажучи, скрізь одна мережа, начебто її роздає один пристрій.
Висока швидкість Wi-Fi мережі та стабільне з'єднання. Усі нові Wi-Fi Mesh системи двох, або трьох діапазонні. З підтримкою стандартів Wi-Fi 5 та 6. Вони роздають Wi-Fi на частоті 2.4 ГГц та 5 ГГц. Як правило, останні моделі Wi-Fi Mesh модулів використовують один із двох діапазонів на частоті 5 ГГц для з'єднання один з одним. Дві інші мережі (у різних діапазонах) доступні для підключення пристроїв. Модулі Mesh систем з'єднуються «повітрям», але швидкість практично не падає. Головне, щоб усі модулі знаходилися між собою у зоні стабільного прийому.
Реалізована підтримка технології MU-MIMO та інших, які покращують та прискорюють роботу Wi-Fi мережі.
Просто налаштовувати та підключати додаткові модулі. Кожен виробник Mesh систем пропонує свій фірмовий застосунок для смартфонів, через який можна легко налаштовувати та керувати функціоналом системи.
Незвичайний, як для мережевого пристрою дизайн. Модулі Mesh систем часто не схожі на звичайні роутери та виконані у цікавому дизайні, яким легко доповнити хатній інтер’єр.
Принцип роботи всіх Wi-Fi Mesh систем схожий, але в залежності від виробника та моделі, характеристики, можливості та налаштування можуть відрізнятися. У будь-якому випадку, у всіх системах є спільні функції: керування підключеними пристроями, гостьова мережа, батьківський контроль, перенаправлення портів, антивірус та захист мережі, оновлення прошивки тощо.
Внизу статті ви знайдете всі системи та роутери з підтримкою технології Wi-Fi Mesh, які можна придбати у TELEMART.UA.