SSD для ноутбука
SSD для ноутбука часто (але не завжди) компактніший і менший за розмірами, ніж його аналог для ПК. Зазвичай ССД для ноутбука мають більш компактні форм-фактори, такі як M.2 або mSATA. Є відмінності і в інтерфейсі підключення. Наприклад, SSD диск для ноутбука може використовувати інтерфейси M.2, mSATA, SATA III, а SSD для ПК – SATA III або PCIe. Нарешті, енергоспоживання у твердотільних накопичувачів для ноутів нижче, ніж у аналогів для стаціонарного комп'ютера. Це потрібно, щоб акумулятор лептопа розряджався повільніше. А оскільки система охолодження ноута менша за розмірами, а тому слабша, ніж у ПК, то і тепловиділення у SSD має бути нижчим. За багатьма іншими параметрами різниці між ССД-шниками для ноутів і ПК немає.
Відмінності SSD від HDD
SSD (твердотільний накопичувач) і HDD (жорсткий диск, або вінчестер) – це різні види накопичувачів з різними технологіями зберігання даних. Ось основні відмінності між ними:
- Технологія зберігання даних. ССД диск для ноутбука використовує твердотільні (нестаціонарні) чіпи пам'яті NAND для зберігання даних. Оперативний доступ до даних на SSD здійснюється через читання і запис електрично заряджених осередків пам'яті. Вінчестер же використовує магнітні диски, що обертаються з високою швидкістю, і магнітні головки для читання та запису даних. Дані на HDD зберігаються в магнітних областях на поверхні обертових дисків.
- Швидкість читання і запису. SSD накопичувачі для ноутбука забезпечують набагато вищі швидкості читання і запису даних порівняно з HDD (у 5-30 разів). Це дає змогу швидше завантажувати операційні системи, додатки та файли.
- Час доступу. У SSD короткий час доступу, оскільки немає необхідності очікувати обертання дисків або переміщення головок. У HDD час доступу довший через механічні операції.
- Продуктивність у випадковому доступі. Жорсткий диск ССД для ноутбука забезпечує високу продуктивність у випадковому доступі до даних, що корисно для запуску додатків, завантаження операційних систем і багатозадачності. HDD у випадковому доступі до даних менш ефективні, що призводить до уповільнення роботи лептопа під час одночасного виконання безлічі операцій.
- Енергоспоживання і тепловиділення. Енергоспоживання у SSD нижче, а тепловиділення – менше, оскільки відсутні рухомі механічні частини.
- Надійність і стійкість до ударів. SSD менше схильний до пошкоджень від ударів і вібрацій через відсутність рухомих частин. HDD вразливий перед сильними ударами, електромагнітними випромінюваннями і пилом через диски, що обертаються, і механічні частини, а також особливості самих магнітних пластин.
- Ціна за гігабайт зберігання. Пам'ять SSD коштує дорожче порівняно з HDD, особливо за великих обсягів зберігання. HDD того ж об'єму пам'яті коштує дешевше.
Види SSD накопичувачів для ноутбуків
В інтернет-магазині TELEMART.UA ви можете купити SSD диск для ноутбука будь-якого з 2-х основних видів:
- Внутрішні. Обмежені за розмірами, енергоспоживанням, вагою і тепловиділенням, оскільки розміщуються в маленьких компактних кишенях всередині лептопа. Внутрішній твердотільний накопичувач має нижчу вартість, але обмежений за багатьма параметрами, зокрема за обсягом пам'яті та ресурсом запису (TWB).
- Зовнішні. Їм не потрібна установка всередину ноутбука, тому такі пристрої не обмежені ні за якими показниками. Вони підключаються через USB-кабель і є автономними пристроями.
Вибір того чи іншого виду залежить від ваших цілей. Найвигідніше використовувати обидва типи накопичувачів, адже вони не заважають один одному при одночасному підключенні до одного ноутбука.
Переваги SSD накопичувачів для ноутбука
Чому так вигідно купити ССД диск на ноутбук і замінити вже наявний жорсткий диск:
- Лептоп почне працювати набагато швидше і продуктивніше.
- Ви зможете одночасно відкривати і запускати більше програм, додатків, браузерів тощо.
- SSD надійніший у плані зберігання інформації, тому що невразливий до ударів, пилу та зовнішніх електромагнітних випромінювань. Усі ці ж фактори можуть призвести до втрати даних у HDD-диска.
- Запуск і завантаження операційної системи на SSD відбуваються набагато швидше, ніж на HDD, що покращує час старту ноутбука.
- SSD дають змогу отримати миттєвий доступ до даних, що покращує загальну чутливість системи. Запуск додатків, відкриття файлів і виконання операцій відбуваються практично миттєво.
- У твердотільного накопичувача немає рухомих частин, тому він легший за HDD. Це особливо важливо для таких портативних пристроїв, як ноутбуки та ультрабуки, де важлива мала вага.
- ССД споживають менше енергії порівняно з HDD. Це дає змогу лептопу довше пропрацювати на акумуляторі без підзарядки.
- Оскільки у SSD немає рухомих механічних частин, вони працюють безшумно. Це особливо важливо для тих, хто цінує тиху роботу ноутбука.
Критерії вибору SSD для ноутбука
Фільтр нижче допоможе вам швидше знайти і купити жорсткий диск для ноутбука SSD під конкретні запити і технічні характеристики.
Види інтерфейсів:
- mSATA.
- SATA 3.
- PCIe 3.0.
- PCIe 4.0.
- USB 3.2.
Форм фактор:
- 2,5 дюйми.
- PCI-E (M.2).
- mSATA.
- Зовнішній SSD.
Швидкість читання:
- До 1000 Мб/с.
- 1001-1500 Мб/с.
- 1501-2500 Мб/с.
- 2501-3500 Мб/с.
- Більше 3500 Мб/с.
Швидкість запису:
- До 1000 Мб/с.
- 1001-2000 Мб/с.
- 2001-3000 Мб/с.
- 3001-4000 Мб/с.
- Більше 4000 Мб/с.
Технічні особливості:
- Наявність радіатора.
- З підтримкою NVME.
- RGB-підсвічування.
Ресурс запису (TWB):
- До 200 Тб.
- 201-300 Тб.
- 301-500 Тб.
- 501-800 Тб.
- 801-1000 Тб.
- 1001-1300 Тб.
- 1301-2000 Тб.
Тип комірок пам'яті:
- MLC.
- TLC.
- V-NAND.
- 3D-NAND TLC.
- 3D-NAND.
Обирайте виробника:
- ADATA.
- Apacer.
- Crucial.
- Gigabyte.
- GoodRAM.
- Corsair.
- Kingston.
- Patriot.
- MSI.
- Samsung.
- SanDisk.
- Transcend.
- Western Digital.
Замовляйте ССД-шники для лептопів у TELEMART.UA за телефоном: +38 (067) 400-08-80. Доставка по всій Україні!