Процесори AMD Ryzen 9
Процесор райзен 9 – флагман у будь-якій лінійці AMD Ryzen, причому незалежно від покоління. Він найчастіше використовується для професійних завдань (дизайн, монтаж відео і фільмів, рендеринг), ігор та інших високонавантажених додатків. Завдяки своїм видатним характеристикам він чудово підійде під стрімінг або 4К геймінг.
Процесор AMD ryzen 9 має такі технічні особливості:
- Висока тактова частота. Ryzen 9 мають високі робочі частоти – від 3 до 4,7 ГГц. Це забезпечує відмінну продуктивність у багатозадачних додатках і в іграх.
- Технології AMD. Процесор ryzen 9 підтримує різні технології від AMD, такі як Precision Boost, Precision Boost Overdrive, і Simultaneous Multithreading (SMT). Вони підвищують продуктивність і ефективність роботи процесора.
- Кеш-пам'ять. У процесорів AMD Ryzen 9 вона містить L1, L2 і L3 кеш, який допомагає прискорити доступ до даних та інструкцій і, як наслідок, підвищити продуктивність і бітрейт.
- Підтримка пам'яті. Процесор АМД а 9 підтримує використання високошвидкісної оперативної пам'яті DDR4, а також більш нове покоління DDR5.
- Теплова віддача (TDP). TDP для АМД а 9 може варіюватися залежно від конкретної моделі. Але загалом, вони мають відносно високий рівень тепловиділення, тож вам знадобиться потужніше і дорожче охолодження.
Уперше лінійка 9-х процесорів AMD Ryzen з'явилася в 3-му поколінні настільних ЦП (Zen 2) у липні 2019 року. У всіх сучасних поколіннях АМД Райзен є 9-та, або флагманська, лінійка. Наприклад, у 7000 серії це моделі 7900, 7900X, 7900X3D, 7950X і 7950X3D.
Відмінність процесорів АМД райзен 9 від попередніх лінійок
- Архітектура Zen 3. Процесори Ryzen 9 засновані на архітектурі Zen 3, продуктивність якої на порядок вища порівняно з попередніми архітектурами Zen і Zen 2. Архітектура Zen 3 забезпечує вищу IPC (інструкції за секунду) та ефективніше використання ресурсів процесора. Завдяки цій архітектурі процесор підходить для виконання завдань штучного інтелекту (ШІ) за допомогою програмного забезпечення і бібліотек для машинного навчання.
- Покращена енергоефективність. Процесори Ryzen 9 на базі архітектури Zen 3 пропонують кращу енергоефективність порівняно з попередніми поколіннями. Це стало можливим завдяки оптимізації процесу виробництва та поліпшеній архітектурі ядер.
- Покращена продуктивність у багатозадачних додатках. Велика кількість ядер і потоків робить процесори Ryzen 9 чудовим вибором для багатозадачних додатків. Вони здатні ефективно обробляти великі об'єми даних і виконувати багато завдань одночасно.
- Підтримка технологій PCIe 4.0. Процесори Ryzen 9 підтримують технологію PCIe 4.0, завдяки чому збільшується пропускна здатність для під'єднання відеокарти, SSD та інших пристроїв, що підтримують цей стандарт.
- Розблокований множник. Багато процесорів Ryzen 9 продаються з розблокованим множником. Це дає змогу ентузіастам розблокувати потенціал процесора і виконати оверклокінг для отримання ще більшої продуктивності та більше FPS в іграх.
Які типи сокетів використовуються в процесорах райзен 9
- Socket AM4. Цей сокет використовується для процесорів Ryzen перших кількох поколінь настільних комп'ютерів. Процесори Ryzen 9 для ПК, випущені до 2020 року, найчастіше використовують сокет AM4.
- Socket sTR4 і sTRX4. Ці сокети використовуються для процесорів Ryzen Threadripper, включно з деякими моделями Ryzen Threadripper 3000 і Ryzen Threadripper Pro. Вони призначені для ПК з високою продуктивністю, де потрібна більша кількість ядер і потоків.
- Socket AM4+. Цей сокет використовується в процесорах Ryzen 5000 серії, таких як Ryzen 9 5900X і Ryzen 9 5950X, які вводять деякі нові функції і поліпшення в порівнянні з попередніми моделями.
- Socket AM5. З'явився в серії Ryzen 7000, і на момент написання цього тексту є найбільш інноваційним і досконалим.
Раз мова зайшла про сокети, перерахуємо і чіпсети материнської плати, які сумісні з процесорами AMD Ryzen 9:
- Флагманські AMD X570 і X670. Забезпечують максимальну кількість функцій і можливостей, як-от підтримка PCIe 4.0 для високошвидкісних SSD і відеокарт, а також можливість розгону. Також забезпечують найбільше ФПС в іграх завдяки можливості розгону. Цей чіпсет найкраще підходить для процесорів Ryzen 9, особливо якщо ви плануєте розганяти процесор.
- Чіпсети серій AMD B550 і B650. Є більш доступною альтернативою X570 і X670, і також забезпечують підтримку PCIe 4.0.
- Чіпсети серії AMD B450. Чіпсет B450 було випущено в попередньому поколінні процесорів Ryzen, але він все ще може бути сумісний із деякими процесорами Ryzen 9. Однак, перед тим, як купити процесор райзен 9, переконайтеся в наявності оновленого BIOS на материнській платі для підтримки нових процесорів.
- Чіпсети серії AMD X570 і X370. Вони теж сумісні з деякими процесорами Ryzen 9, але для цього потрібне оновлення BIOS на материнській платі.
Скільки буває ядер у процесорах райзен 9
Перш, ніж купити ryzen 9, розберіться, скільки ядер вам потрібно в процесорі. Всі моделі AMD Ryzen 9 мають багато ядер та потоків. Наприклад, Ryzen 9 може мати від 12 до 16 ядер та від 24 до 32 потоків залежно від конкретної моделі.
Які бенчмарки та результати тестів продуктивності демонструють процесори райзен 9
Розглянемо на прикладах конкретних моделей:
- AMD Ryzen 9 5950X. У тестах Cinebench R23 набрав 2200 балів проти 1900 у Intel Core i9-11900K. Така висока продуктивність стала можливою завдяки потужним ядрам Zen 3. Загальна продуктивність: 45.905 points.
- AMD Ryzen 9 7900X3D. Забезпечує стабільний фреймрейт у найвимогливіших іграх, таких як Cyberpunk 2077 і Assassin's Creed Valhalla. У тесті рендерингу сцени в Blender процесор показав вражаючу швидкість завдяки своїм множинним ядрам і потокам. Загальна продуктивність: 50.913 points.
- AMD Ryzen 9 7950X3D. У браузерному бенчмарку JetStream 2.0 ця модель показала на 3% вищу продуктивність, ніж 9 7950X. Загальна продуктивність: 62.921 points.
Купити ryzen 9 Ви зможете за вигідною ціною в TELEMART.UA. Доставка по всій Україні. Купити AMD ryzen 9 можна як через зворотну форму зв'язку на сайті, так і за телефоном: +38 (067) 400-08-80.