Каталог товаров
Каталог товаров

RGB, ARGB, FRGB підсвічування - в чому різниця? Розбираємо на прикладі корпусних кулерів

Сьогодні будемо розбиратися в типах підсвічування систем охолодження для корпусів ПК. В TELEMART.UA представлені системи охолодження з одноколірним підсвічуванням, RGB, ARGB та FRGB підсвічуванням.

Якщо з однотонним підсвічуванням все добре зрозуміло – кулер буде світитися лише заявленим у характеристиках кольором, то три інші типи підсвічування у користувачів викликають питання – у чому між ними різниця?

Розбираємось.

RGB-підсвічування – складається з комплекту 12-вольтових світлодіодів, порядком світіння яких можна керувати з ПК чи хаба. З ПК через програму материнської плати. Через хаб за допомогою кнопок. Важливий нюанс – материнська плата має підтримувати фірмове програмне забезпечення виробника для управління підсвічуванням.

RGB-контролер підтримує всі основні кольори веселки, але одночасно можна вивести лише один відтінок. Також таке підсвічування можна відключити повністю. Контролер здатний задавати різні сценарії освітлення: статичне світіння, пульсацію, один колір або послідовну зміну відтінків.

Підключається RGB-підсвічування за допомогою окремого кабелю до гнізда 4 pin (12V).

Найпопулярніші корпусні кулери з RGB-підсвічуванням:

ARGB-підсвічування або Adressable RGB - те ж RGB-підсвічування, але адресоване. Основні відмінності – використовуються 5-вольтні світлодіоди, а світіння може бути одночасно не лише одноколірним, а й багатобарвним. В іншому серйозних відмінностей між RGB та ARGB немає.

Кулери з адресованим підсвічуванням теж підключаються до материнської плати (необхідна наявність відповідного конектора на ній) двома проводами, один з яких йде до контролера, а другий – до елементів підсвічування. Керувати таким підсвічуванням також можна через спеціальне ПЗ або вручну. При цьому за допомогою ARGB-підсвічування можна створювати цікавіші сценарії світіння, на кшталт радужних хвиль, пульсації і т.н.

ARGB-підсвічування підключається за допомогою окремого кабелю до роз'єму 3 pin (5V). Важливо, що пристрої з RGB-підсвічуванням, що підключається 4 pin (12V), не можна підключати в роз'єм 3 pin (5V), так як зворотної сумісності між цими роз'ємами немає, і майже напевно, таке підключення призведе до поломки пристрою.

П'ятірка найпопулярніших корпусних кулерів з ARGB-підсвічуванням:

І останній тип RGB-підсвічування – FRGB або Fixed RGB, тобто, статичне різнокольорове підсвічування. Вона видає світіння всієї палітри веселки, проте відтінок фіксується для кожного світлодіода, а вся система не підтримує регулювання. Її візуальний ефект полягає в переході кольору з кожним кроком по градаціях, що нагадує веселку. FRGB-підсвічування підключається до материнської плати через звичайні роз'єми або за допомогою Molex і розділяє живлення з кулером.

Найбільш популярні корпусні кулери з FRGB-підсвічуванням: